Canon E3440 Yazıcı Kurulumu

Bu yazımızda sizlere fiyat performans ürünü Canon E3440 yazıcı kurulumu ve teknik özellikleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Küçük işletmelerde veya evinizdeki yazıcı ihtiyacını gidermek yazıcı bakınıyorsanız, bu yazıcı ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Belirli ölçüde çıktı işlemleri için bir yazıcıya ihtiyacı olanlara özel olarak üretilmiştir.

Yaklaşık 60 sayfalık kağıt kapasitesi ile beklentilerinizi karşılayan bir performans sergiliyor. Ayrıca çok fazla yer kaplamayan sade tasarımı bulunmaktadır.  Böylece tasarımında aşırıya kaçılmaması ve boyutlarının ideal olması diğer yazıcılara göre büyük bir avantajdır. Ayrıca yazıcınızı koyacağınız yeri seçmeniz gerektiğinde size zorluk çıkarmaz. Böylece kompakt tasarımı ile birçok alana kolayca yerleştirebilirsiniz.

Hem yazıcı, hem fotokopi makinesi, internet ve bilgisayar üzerinden çıktılarınızı almanız konusunda size yardımcı oluyor. Aynı zamanda fotokopi çekmek istediğinizde de ihtiyacınızı Canon E3440 rahatlıkla karşılıyor.

Canon E3440 Teknik Özellikleri

  • Ağırlık (kg): 3,5
  • Baskı Kalitesi (Renkli): 4800 x 1200 DPI
  • Baskı Kalitesi (Siyah): 4800 x 1200 DPI
  • Baskı Türü: Renkli
  • Bit Değeri: 16 Bit
  • Dakikadaki Renkli Baskı Hızı (Max): 8 Sayfa
  • Dakikadaki Siyah ve Beyaz Baskı Hızı (Max): 8 Sayfa

Canon E3440 Yazıcı Kurulumu

Yazınızın güç kablosu ile elektrik prizine takın. Ardından üzerinde bulunan jelatinleri çıkarınız. Kağıt tepsisine kağıt yerleştiriniz. Daha sonra kapağını kapatınız. Yazıcınızı güç düğmesine basarak çalıştırın. Ardından yazının üzerinde bulunan (i) info düğmesine basarak yazının mevcut durumu ve Wi-Fi şifresi gibi bilgilerin çıktısını alın. Böylece hem yazıcıyla ilgili bilgileri edeceksiniz hem de Wi-Fi şifresini öğreneceksiniz.

Canon E3440 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Eğer cep telefonunuza Wi-Fi ile bağlanmak istiyorsanız telefonunuza Canon uygulamasını indiriniz. Google Play Store veya Apple Store de bulunan Canon Print Inkjet Selphy uygulaması ile kurabilirsiniz.

Uygulamayı edindikten sonra cihaz ekle bölümünden cihazınızın ismi çıkması gerekiyor. Bunun için Canon E3440 yazıcı üzerinde bulunan Direct tuşuna bastığınızda Wi-Fi ismi görünecektir. Telefonunuzdan Wi-Fi ayarlarından yazının ismine tıklayın. Daha sonra uygulama ekranında yazıcınızın ismi görünecek ve tıklayarak kurulumu bitirebileceksiniz. Telefonunuz yazıcıya bağlı iken çıktı alabildiğinizi unutmayın.

Canon E3440 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Yazıcının Modeme Bağlanması

Cihazın üzerinde bulunan Network düğmesine basılı tuttuğunuzda ekranda Wi-Fi ışığı yanıp sönmeye başlayacaktır. Ardından Wi-Fi ağlarından yazının ismini seçtiğinizde şifresini isteyecektir. Bu alana yukarıda anlattığımız Wi-Fi şifresini öğreneceğiniz çıktı üzerinden şifresini yazarak bağlanınız. Ayrıca modeminizde WPS tuşu bulunuyorsa direkt olarak modemin WPS tuşuna 3 saniye basılı tutuğunuzda direkt olarak Wi-Fi ağınıza katılacaktır. Böylece Canon E3440 Yazıcı Kurulumu tamamlanmış olacaktır.