Bazen yüklemek istediğiniz bir Android uygulaması Google Play Store’da bulunmayabiliyor. Bu, birkaç nedenden dolayı olsa da çoğunlukla coğrafi olarak engellenmiş olduğundan, yetişkinlere uygun içeriğe sahip olmadığından veya geliştiricinin uygulamayı mağazadan silmesinden dolayı olabiliyor.

Ancak, bir uygulama normal kanallar üzerinden kullanılamıyor olsa bile, yine de cihazınıza yüklemek bazı yollar var. Bunlardan birisi de APK olarak dosya uzantısı indirip uygulamayı telefonunuza kurmak oluyor.

Maalesef bazı APK indirme sitesi uygulama dosyası yerine telefonunuza virüs bulaştırabiliyor ve cihazı kullanılamaz hale getirebiliyor. Bunun önüne geçmek için paylaşacağımız 5 güvenli APK dosya indirme sitesini sizlere sunuyoruz.

1.APK Mirror

Bu site en güvenilir ve popüler sitelerden biri olarak biliniyor. Sitede uygulamaların eski sürümleri olduğu gibi en yeni güncel sürümleri de bünyesinde barındırıyor. Gönül rahatlığıyla güvenli bir şekilde APK dosyaları indirebilirsiniz.

apkdownloadsites 1

2.APK Pure

APKMirror gibi, site, indirdiğiniz tüm APK’lerin güvenli ve virüssüz olduğundan emin olmak için sıkı güvenlik uygulamalarına uyar.

apkdownloadsites 2

3.APK Store

Tüm APK’lar Google Play Store’dan çekilir, böylece güvenlik ve emniyetlerinden emin olabilirsiniz. Bu listedeki diğer sitelerde olduğu gibi, bir sürü meta veri de var, bu da isterseniz Google Play’den tamamen kaçınabileceğiniz anlamına geliyor.

apkdownloadsites 3

4.Aptoide

Aptoide APK indirme dünyasının başka bir devi; 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve altı milyar indirme işleminden sorumlu. APKPure gibi, site de mağazaya erişmenizi ve APK dosyalarını doğrudan Android cihazınızdan indirmenizi sağlayan bir Android uygulaması sunuyor.

apkdownloadsites 4

5.Yalp Store

Yalp Mağazası bu sitedeki diğer uygulamalardan farklıdır; web sürümü yoktur. Bunun yerine, uygulamayı Google Play’in en iyi alternatiflerinden biri olan F-Droid’ten yüklemeniz gerekiyor.