Ana Sayfa Haberler Microsoft, Xbox Bulut Oyunlarının 2021 Baharında iOS’a Geleceğini Doğruladı.

Microsoft, Xbox Bulut Oyunlarının 2021 Baharında iOS’a Geleceğini Doğruladı.

0

Microsoft, Xbox bulut oyunlarının 2021’de iOS’a geldiğini doğruladı. Bugünkü yeni bir blog gönderisinde şirket, Xbox Game Pass Ultimate kapsamında bulut oyunlarının 2021 baharında web tarayıcısı aracılığıyla iOS’a geleceğini söylüyor.

Bu ilk olarak Ekim ayında söylendi . Microsoft, App Store yönergeleri nedeniyle oyun akış hizmetini iOS’ta başlatmamaya karar vermişti. Bulut oyunlarını web tarayıcısı aracılığıyla iPhone ve iPad’e getirmek, Microsoft’un App Store yönergelerini tamamen atlatmasına olanak tanıyacak.

Xbox’ı yeni oyunculara genişletmek, oyunların ve geliştiricilerin dünyanın 3 milyar oyuncusuna kolay bir yol bulmasına yardımcı olma amacımızın merkezinde yer alıyor. Bunu birden fazla cihazı kucaklayarak ve oturum açtığınız her yerde tutarlı bir Xbox deneyimi sağlayarak yapıyoruz, ister Xbox Series X | S, PC, Xbox One, Android cihazınızda ister – İlkbahar 2021’den itibaren – Windows PC ve iOS cihazınızda Bulut.

Örneğin Amazon firması Apple ile ortak bir proje geliştirerek web uygulaması üzerinden Luna oyun akışı sağlama konusunda kuralları tam olarak karşılamaya başladı.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Microsoft da beta sürecinde sorun yaşayan ve App Store mağazasından kaldırdığı xCloud için benzer bir yol izleyecek. Phil Schiller web uygulaması üzerinden xCloud hizmetinin sunulması için çalışmalar yaptıklarını ve gelecek yıl App Store mağazasında yerini alacağını bildirdi.

Muhtemelen Apple ile birlikte hareket eden Microsoft ayrıca gelecek yıl Windows platformuna da xCloud hizmetini sunmak istiyor. Bunun için de çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Microsoft, web üzerinden iOS’ta bulut oyunlarının teknik olarak ilk başta bir “beta” olacağını ancak daha fazla ayrıntı verilmediğini not ediyor. Bunun ayrıca Xbox uygulamasında bulunanlardan farklı olduğunu ve Xbox konsolu sahiplerinin oyunları doğrudan kişisel konsollarından yayınlamalarına olanak tanıdığını unutmayın.

Ne olursa olsun, Apple bu yıl oyun akış hizmetlerini ele alan yeni App Store yönergelerini duyurdu . Yönergeler, oyun oynatma hizmetlerine artık izin verildiğini söylüyor, ancak geliştiricilerin her oyunu tüm yönergelere uygun olarak App Store’a ayrı uygulamalar olarak göndermesi gerekiyor.

Microsoft, akışlı oyun hizmetinin web üzerinden iOS’a geleceğini duyuran en yeni şirkettir. Amazon, geçtiğimiz günlerde Luna bulut oyun hizmetinin web üzerinden iOS’ta da kullanılabileceğini duyururken , Google Stadia için benzer vaatlerde bulundu .

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA