Sabit ıp adresi olmadan Ip kamera uzaktan izleme olanağınız var. Hem mobil telefondan hem de bilgisayarınızda izleme yapabilirsiniz.

Ip Kamera Nasıl çalışır?

Görüntüleri dijital kameralarla aynı şekilde yakalar ve ağ üzerinden iletmek için dosyaları sıkıştırır. IP kamera, ethernet kablosuyla bir geniş bant modeme veya yönlendiriciye bağlı kablolu bir ağla veya bir WiFi yönlendirici aracılığıyla kablosuz olarak kullanılabilir.

Daha mı iyi?

IP kameralar, analog kameralardan genel olarak daha yüksek video kalitesi sağlar. Geniş veya dar görüş alanı gibi daha fazla video sitesi aralığı ve daha iyi yakınlaştırma özellikleri sunarlar. Analog görüntüleri yakınlaştırırsanız, daha grenli, kalitesiz bir görüntü elde edersiniz.

Mobil telefonda izleme yapabilmeniz için kullandığınız telefonun uygulama marketine giriş yaparak vMEyeCloud yazarak programı cep telefonunuza indirelim.

IP CAM UZAKTAN İZLEME
IP CAM UZAKTAN İZLEME

Telefonunuza programı yükledikten sonra Ipcam CMS ekranına gelelim. Sistem- Ayar-Bilgi içeresinden Versiyon’a giriş yapınız.

IP CAM UZAKTAN İZLEME

Ayar – Bilgi – Versiyon – Serial ID yazan kısımdaki seri numarasını not alalım. Buradaki işlemimiz bitti. Tekrar telefonumuza indirdiğimiz programa giriş yapınız.

IP CAM UZAKTAN İZLEME

İndirdiğiniz programı acınız ve By Device tıklayınız.

DeviceName (cihaz adı), connection(bağlantı tipi)seciniz. Bağlantı tipini seçerken ıp adresi kullanmayacağımız için P2P Cloud seçiyoruz.

5

Daha sonra CMS ekranında versiyon kısmından aldığımız Seri numarasını yazınız. İsterseniz giriş ekranına kullanıcı adı ve şifrede belirleyebilirsiniz. İşlemleri tamamladıktan sonra “ok” tıklayanınız. Ip cam bağladığınız bölgeden görüntüyü istediğiniz yerde cep telefonunuz ile izleye bilirsiniz.

6
7
8

Evinizden iş yerinizi bilgisayarınızdan yada iş yerinizi evinizden sabit ıp olmadan da izleme olanağını sahipsiniz.

Cms ekranına giriş yapınız. Sistem- cihaz yöneticisi- cihaz ekle giriş yanıpız.

9

Cihaz ekle panelinden cihaz ismi belirleyiniz. LoginType kısmında “Cloud” secimini yaparak izlemek istediğiniz yerdeki ıpcam ait seri numarasını yazarak tamam tıkalyınız.

10

CMS ekranında izlemek istediğiniz ıp kamaralar çıkacaktır. Seçimizi yaparak izlemeye başlaya bilirsiniz.

11

Tüm ayarları yukarıda anlatıldığı gibi yaptı iseniz, artık Ip kamera uzaktan izleme ye başlayabilirsiniz.

Son Güncelleme 31 Mayıs 2022 Yazar Pınar Güldökmez

9 YORUMLAR

  1. Merhaba benimde uzun zamandır kullandığım bir Ip kameram var ve yaklaşık 1 seneden fazladır dışarıdan ulaşamıyorum önceden ulşıyordum fakat son zamanlarda bağlantı kurulamıyor bir bilgisayarcı arkadaşıma sordum ttnet sanal ıp ye geçti o yüzden olmuyor dedi bunun bir çözümü varmıdır yardımcı olurmusunuz teşekkürler email adresim [email protected]

  2. erman kardeşim cloud taraması yaparken telefonun da 3g yani telefonun nterneti açıkken yap ki dışardan da içerden de izleyebilesin

  3. Selam bende wireles ip kamera aldım kurdum wifi ifreyle telefona kurdum yanlız dışarda başka yerden evi izleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim duacı olursunuz e.mail adresin [email protected]ılarla