Ana Sayfa Destek Xbox Başarıları ve Başlangıç Kılavuzu

Xbox Başarıları ve Başlangıç Kılavuzu

136
0

İyi ya da kötü, Xbox başarıları Xbox 360 ile geldiklerinde oyunlara bakış açımızı değiştirdi. Bu anlamsız görünen görevler, birçok oyuncu arasında ciddi bir ağırlık taşır. Ayrıca yeteneklerinizi dünyaya göstermenize izin veriyor.

Xbox başarıları nelerdir, bunları nasıl kazanırsınız ve bunlar ne için? Tüm sorularınızı ve daha fazlasını keşfederken yanıtlayacağız.

Xbox Başarı Temelleri

Xbox başarıları, hemen hemen her Xbox oyununda bulunan çeşitli hedeflerdir; buna Xbox Series X|S, Xbox One ve Xbox 360 oyunları dahildir. Kilidini açmak için tamamlamanız gereken belirli görevleri düzenlerler.

Bir kez kazanıldığında, bir başarı size Gamerscore puanları verir. Kolay başarılar için 5 Oyuncu Puanı alınır. Daha zorlu mücadeleler için birkaç yüz kadar Oyuncu Puanı alınır. Çoğu oyun, başlamak için toplam 1.000 Oyuncu Puanı içerir.

Oyuncu Puanınız , Xbox Live genelinde Oyuncu Etiketinizin yanında görünür. Diğer oyunculara, kazandığınız başarıların sayısı hakkında bir fikir verir. Ancak, başarılar tamamen isteğe bağlıdır. Xbox seviyesinde takip edildikleri için oyununuzu tamamlamaları için endişelenmenize gerek yok.

Hepsinin kilidini açmak, o unvan için 1.000 Oyuncu Puanının tamamını kazandığınızı görmenin verdiği memnuniyet dışında size özel bir şey kazandırmaz. Bu nedenle, başarı kazanmanız gerçekten sadece kendi zevkiniz ve övünmeniz içindir.

Başarı Örnekleri

Bir oyuna kaç tane başarının dahil edileceği oyunun geliştiricisine bağlıdır. Bazı oyunlarda 10 veya 12’ye kadar varken, diğerleri 50 veya daha fazla olabilir. Bazen önemli DLC, bir başlığa ek başarılar ekler.

Ayrıca, başarı türleri oyuna göre değişir. Bazı oyunlar, yalnızca ana hikayeyi tamamlamaya yönelik başarılar içerir, bu nedenle başka bir şey yapmanızı gerektirmez. Diğerleri, oyunu tamamen keşfetmenizi, birkaç kez yenmenizi veya zorlu görevleri tamamlamanızı gerektiren başarılara sahiptir.

Genellikle nasıl göründükleri hakkında size bir fikir vermek için, son oyunlardan birkaç örnek başarıya bir göz atın:

  • Deadshot (Battlefield 2042): Bir turda 20 kafadan vuruşla öldürme gerçekleştirin.
  • Yeni Gelenler (FIFA 22): Yeni Oluşturulan Kulüp ile bir sezon oynayın.
  • Gösteri Yapmak (Forza Horizon 5): Her Vitrin Etkinliğini kazanın.

Başarılar peşinde koşmanın her türlü farklı şekilde oynamanızı gerektirdiği açıktır. Bazen başarılar oyun içindeki sırları bulmaya bağlıdır, bazen de oyun boyunca aynı eylemi birçok kez gerçekleştirmenizi gerektirir. Bazı oyunlar her aşamayı tamamlamak için bir başarı sağlarken, diğerleri başarıları daha zor görevlerle sınırlar.

Belirli bir oyunu seviyorsanız, tüm başarılarını kazanmayı denemek sizin için eğlenceli olur. Ancak, sadece Oyuncu Puanınızı hızlı bir şekilde artırmak istiyorsanız, kazanılması kolay Gamerscore’a sahip birçok oyun vardır.

xbox basarilari baslangic ​​kilavuzu 2

Başarılarınızı Görüntüleme

Bir başarı kazanıldığında Xbox konsoluna hızlı bir pencere gelir. Diğer birkaç oyuncunun sahip olduğu bir başarı kazandıysanız, ayrıca özel bir ses duyar ve bir elmas simgesi görürsünüz. Hit Xbox bu istemi gösterileri bu başarı için bilgi sayfasına sağ atlamak için düğmeye.

Başka bir zamanda, Xbox’ınızda kazandığınız başarıları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bu ayrıca, diğer kaç oyuncunun belirli başarılar kazandığını görmenizi sağlayarak size ne kadar zor oldukları hakkında bir fikir verir.

Başarılarınızı görüntülemek için , Kılavuzu açmak üzere Xbox düğmesine basın , ardından Oyun etkinliği sekmesine (bir kumanda simgesi olan) gitmek için LB ve RB’yi kullanın . Oyunlarınızın bir listesini ve her biri için başarı ilerlemenizi görmek için Tüm başarılar’ı seçin .

Şimdiye kadar kazandığınız başarıların bir listesini ve o oyun için arkadaşlarınıza ne kadar katkı sağladığınıza dair bilgileri görüntülemek için bir oyun seçin. Her başarı, onu ne zaman açtığınızı, ne kadar Oyuncu Puanı değerinde olduğunu ve bu başarıyı oyuncuların yüzde kaçının kazandığını gösterir.

Bir başarının yanında bir elmas simgesi görürseniz, bu, yalnızca küçük bir oyuncu yüzdesi kazandığı için nadir olduğu anlamına gelir. Ve henüz kilidini açmadığınız başarılar için bazı oyunlarda bir ilerleme çubuğu bulunur. Bu, 1.000 kümülatif öldürme kazanın gibi başarılar için ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olur .

Xbox Achievement Tracker’ı Kullanma

Başarıları takip etme konusunda ciddi olmak istiyorsanız, Xbox’ınızdaki başarı izleyici özelliğini kullanmalısınız. Bu, oynarken başarı ilerlemenizi takip etmenizi sağlar. Kullanmak için önce bir oyun başlatın.

Ardından Kılavuzu açmak için Xbox düğmesine basın ve tekrar Oyun etkinliği sekmesine gidin. Mevcut oyununuz için bunları görüntülemek için Başarılar girişini seçin , ardından Başarı izleyiciyi açın .

Ardından, mevcut seçenekleri ayarlamanız gerekir. İzleyicinin ekrandaki konumu da dahil olmak üzere ayarları değiştirmek için Dişli simgesini seçin . Bir seferde bir ila beş başarıyı takip edebilir ve şeffaflığı, panelin oyununuzu engellememesi için ayarlayabilirsiniz. Hit Bitti ve artık ekrandaki kullanışlı izci gerekecek.

Varsayılan olarak izleyici, kazanmaya en yakın olduğunuz başarıları gösterecektir. Farklı olanlara öncelik vermeyi tercih ediyorsanız, İlerleme’yi ve diğer kriterleri seçin. Ayrıca Kilit düğmesi geçişini kazanılmamış ve kazanılmış başarılar arasında değiştirebilirsiniz.

Belirli başarıları takip etmeyi kolaylaştırmak için bazılarını favorileriniz olarak ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için listede bir başarıyı vurgulayın ve onu en üste taşıyan favorilerinize eklemek için X’e dokunun .

Başarı Kılavuzlarını Kullanma

Başarı rehberine başvurarak daha verimli çalışın. Xbox Achievements sitesi bunun için harika bir kaynaktır. Bir oyun arayın ve oyunun başarılarını ve ne kadar değerli olduklarını gözden geçirmek için Başarılar listesine göz atabilirsiniz .

Çoğu başlığın sayfasında, son derece kullanışlı olan bir Başarı Kılavuzu da bulunur. Bu kılavuzlarda, diğer başarı avcıları, bir oyundaki tüm başarıları kazanmak için yapmanız gerekenleri özetlemektedir.

Genel bölüm bir bakışta bazı temel bilgileri sağlamaktadır:

  • Tahmini zorluk derecesi, 1-10 arası bir ölçekte tüm başarıları kazanmanın ne kadar zor olduğunu gösterir. Diğer oyuncular buna karar vermek için oy kullanır.
  • Çevrimiçi başarılar, çok oyunculu bir mod oynamanızı gerektirir, bu nedenle oyunun çok oyunculu modu öldüyse, bunları kazanmak zor olacaktır.
  • Tüm başarıları kazandıran bir yatırımın ne kadar olduğunu görmek için Yaklaşık süreyi ve minimum oyun sayısını kontrol edin .
  • Kaçırılan başarılar , kalıcı olarak kaçırabileceğiniz her şey konusunda sizi uyarır.
  • Zorluk başarıları etkiler mi, bazı başarılar kazanmak için belirli bir zorlukta oynamanız gerekip gerekmediğini bilmenizi sağlar.xbox basarilari baslangic ​​kilavuzu 3

Aşağıda, Cuphead için örnek bir genel bakış görebiliriz:

Genel bakıştan sonra, çoğu yazar oyunda ustalaşmak için genel ipuçları içerecektir. Ardından, tamamlamak için ihtiyaç duyacağınız temel adımlar kümesi olarak hizmet veren bir yol haritası göreceksiniz. Örneğin, kılavuz, zorlukla ilgili başarıları elde etmek için oyunu zor modda yenmeyi, ardından koleksiyonları almak için kolay zorlukta tekrar oynamayı önerebilir.

Son olarak, her başarı hakkında bilgi göreceksiniz.Oyuna bağlı olarak, bu kazanmak için en iyi zamandır.İzlenmesi gereken tuzaklar ve daha fazlası gibi bilgileri içerir.Bazı başarılar hikayeyle ilgili olarak işaretlenir.Çünkü bunları normal oyun yoluyla kazanacaksınız.Bazı başarılar başka bir şey üzerinde çalışırken kazanılır.

Başarılar ve Microsoft Ödülleri

Size başarılarla ilgili son önemli bilgiyi iletelim. Kazanılan başarılar ödül kazandırır. Microsoft program Ödül Eğer sınırlı süre zorlukları, dijital oyun satın alma anketleri doldurarak ve bitirme gibi görevler için puan kazandırmaktadır. Bazen bu zorluklar, belirli bir miktarda Oyuncu Puanı kazanmayı içerir.

Sadece başarıları toplayarak büyük para kazanmayacaksınız. Ancak yine de başarılar elde etmeyi planlıyorsanız, herhangi bir zorluk için göz kulak olabilirsiniz.

Bazı Başarılar Kazanmaya Hazır mısınız?

Artık bir başarı acemi değilsin! Artık başarıları nasıl kazanacağınızı, maksimum verimlilik için kılavuzları nerede bulacağınızı ve hatta başarıları arkadaşlarınızla nasıl izleyip karşılaştıracağınızı biliyorsunuz. Şimdi Oyuncu Puanınızı artırmak için tırmanışa başlama zamanı.

Yine de, başarıların bir oyunda her şey olmadığını hatırlamak önemlidir. Oynadığınız her başlıkta onları kazanma konusunda stres yapmamalısınız. Belirli bir başarı hakkında endişelenmek istemiyorsanız, atlayın. Sonuçta, bunlar yalnızca sahte internet noktaları anlamına gelir. Bir oyundan aldığınız zevk, sırf oyun için bir görevler listesini tamamlamaktan çok daha önemlidir.

Bu arada, bir Xbox Series X veya Series S üzerinde oynuyorsanız konsolunuzdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmalısınız.