Realme firması, akıllı telefon pazarının son zamanlardaki en aktif firmalar arasında yer alıyor. Çinli üretici, giriş segmentinde ve orta segmentte çıkarttığı telefonlarla adından fazlasıyla söz ettirdiğini söyleyebiliriz. Orta segment serisini kısa sürede yenileyen firma, Realme 7 ve 7 Pro modelleriyle bu çizgiyi devam ettirdi.

realme 7 ve realme 7 pro tanitildi 2

 

Realme 7 Pro’nun ilk bakışta sıra dışı görünmeyen ancak şık bir telefon imajı çizdiğini söylemek mümkün. Makul boyutlardaki telefonun kasası ince ve hafif. Telefonun ele oldukça iyi oturduğu da en başta dikkat çeken noktalar arasında bulunuyor. Realme 7 Pro’nun ağırlığı 182 gram.

realme 7 pro min

Akıllı telefonda 6.4 inç büyüklüğünde bir Corning Gorilla Glass 3+ camla kaplı bir ekran entegre edilmiş. Ekran parmak izi tarayıcısına da üzerinde barındırıyor. Bu ekranın sol üst köşesinde ön kameranın yerleştirildiği yuvarlak bir delik mevcut. Ekranın alt çerçevesinin sağ, sol ve üst kenar çerçevelerine kıyasla biraz daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun ahize hoparlörünün de üst kenarda kamufle edildiği görülüyor. Realme 7 Pro’nun üst kenarında telefonun ikinci mikrofonu bulunuyor. Sol kenarda ses kontrol tuşları ile nano SIM ve microSD kart yuvası yer alıyor. Güç butonu sağ kenara yerleştirilmiş durumda. Alt kenar kısmında ise soldan sağa doğru sırasıyla 3.5 mm. kulaklık jak girişi, mikrofon, USB-C girişi ve hoparlör ızgarası bulunuyor. Bu hoparlör ızgarasından çıkan sesin yüksekliği iyi seviyede olsa da, kalitesinin ortalama olduğu söyleyebiliriz.

5f53494f5cf3b00ba4352efc

Realme 7 Pro’nun plastik kaplı arka paneli şık ve sade görünüyor. Rahat tutuşu destekleyen arka panelin parmak izlerini biraz fazla gösterdiğini belirtmekte fayda var. Çift tonlu arka panelin sol üst köşesinde dikdörtgen bir dörtlü kamera modülü bulunuyor. Burada ana kamera görevini 64 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü kamera donanımını tamamlıyor. Realme 7 Pro’nun kamera uygulaması Oppo ve Realme’nin diğer telefonlarıyla benzer bir nitelikte. Ancak arada bazı küçük farklar söz konusu. Menüyü sadeleştiren Realme, tüm mod seçeneklerini ekranın alt kısmındaki alana yerleştirmiş.