Türkiye’de de satışta olan Poco X3 NFC,  uygun bir Android telefon olma özelliğini taşıyor. Büyük ve Full HD çözünürlüklü ekranı 120Hz yenileme hızı gibi, daha çok amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz bir özelikle sunulmuş durumda. Snapdragon 732G gibi ortanın biraz üstünde performans sunan işlemcisi, yüksek kapasiteli pili ve yüksek çözünürlüklü kamerasıyla Poco X3 NFC kağıt üstünde fiyatına göre güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

J20C Blue 800

 

Poco X3 NFC çoğu orta segment Android telefonda gördüğümüz tarzda bir tasarımla geliyor. Yuvarlatılmış köşe dizaynı, uzun kenarlara doğru kavis yapan arka yüzü, ekranın üst kısmında ortalanmış selfie kamera deliği gibi unsurlar bu cihazda da mevcut. Telefonun ön yüzü Corning Gorilla Glass 5 ile kuşatılmış. Sağlam camın üstünede ekran koruyucu film yapıştırılmış durumda. Telefonun arkası plastikle kaplıyken kenarlarında da bu malzemenin seçildiğini görüyoruz. Yalnızca ön bölümle kenarların buluştuğu hat üzerinde ince bir alüminyum çerçeve bulunmakta. Bu cihazın ağırlığı da 215 gram.

 

61KPsyeLfOL. AC SL1000

 

Arka yüz tasarımı da Poco X3 NFC’yi diğerlerinden ayırt etmeye fazlasıyla yardımcı oluyor. Burada dikkat çeken ilk bölüm büyük POCO yazısı olması. Bu yazının etrafını çizgili bir desen yukarıdan aşağı uzanarak tamamlıyor. Bu desenin hemen üst tarafında kamera modülü bulunuyor. Yuvarlak bir kamera modülü içinde dört kameranın ve flaşın zardaki beş sayısına benzeyen bir düzende sıralandığını görüyoruz. Arka yüz parlak bir yüzeye sahip ve ışığa tuttuğunuzda hoş bir yansıma yapıyor. Sağ kenarda ses tuşunu ve güç butonunu görüyoruz. Ses tuşu dışa doğru fazla çıkıntılı değil, tuş basma aralığı da geniş değil. Buna rağmen ses kontrolü rahat şekilde yapılabiliyor. Güç butonuna parmak izi okuyucusu da entegre edilmiş durumda. Alt kenarda USB-C portu, mikrofon, 3.5mm kulaklık jakı ve hoparlör yer almakta. Üst kenarda ise mikrofon ve kızılötesi portu yer alıyor.

specs header

 

Poco X3 NFC’nin arkasında 64 megapiksel, f/1.9 diyafra açıklıklı ana kameranın başında olduğu dörtlü bir kamera grubu var. Diğer kameralar ise 13 megapiksel, f/2.2, 119 derece görüş açılı ultra geniş kamera, 2 megapiksel, f/2.4 özelliklerini paylaşan derinlik ve makro kameralar bulunuyor. Bu kamera grubu ile saniyede 30 kare hızında 4K video kaydına kadar farklı formatlarda video kaydı yapılabiliyor. Öndeki kamera ise 20 megapiksel, f/2.2 gibi özelliklere ve 1080p Full HD video kayıt yeteneği gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.