Microsoft Hololens özellikleri nelerdir

Sizlere Microsoft Hololens inceleme yazısı hazırlayarak bu sanal gerçeklik gözlüğü ne işe yarar ve teknik özellikleri nelerdir anlatıyoruz.

Sanal gerçeklik gözlüğü artık yeni yeni piyasaya çıkarak adından sıkça ettirmeye başladı. Bambaşka bir teknoloji ise insanları kendisine hayran bırakan bu gözlükler insanların neler yapabileceğini kanıtlıyor. Teknolojiye yeni bir çağ atlatan sanal gerçeklik gözlüğü için tabii ki Microsoftun da çalışmaları mevcut.

Microsoft Hololens İnceleme

Microsoft, Google Glasstan sonra Hololens adında sanal gerçeklik gözlüğü çalışmalarına başladı. Ancak bu gözlüğün işlevi adından da anlaşılacağı gibi hologram oluşturmaktır. Böylece bu hologramların şu şekilde olması planlanıyor:

Microsoft Hololens nedir

Sanki duvarda bir tv varmışçasına tv yi görüntülemek ya da hava durumu veya finansal grafikleri masamızın üzerinde 3d görmek gibi. Yani adeta hayatınıza bir kaç ekran tanımlıyor ve bu ekranları kullanabiliyorsunuz. Bilim kurgu filmlerinden bir kesit gibi düşünebilirsiniz. Ancak bu tamamen gerçek. Adından da belli olacağı üzere sanal gerçeklik gözlüğü.

Microsoft Hololens hologram oluşturma

Hololensin bu kadar kapsamlı olabilmesi için uygulama geliştiricilerinin de bu cihaza yoğunlaşması gerekiyor. Hololens üzerinden grafik tasarımı yada oyun oynamak mümkün olabilecektir.

Böylece hayatımızla birebir özdeşleşecek bir teknoloji olması bekleniyor. Şuan daha çok eğlence film izleme ya da oyun amaçları ile kullanılmaktadır. Ancak zamanla bu gözlükler üzerinden çalışmalara ya da toplantılara katılmak teknolojinin gerekliliği haline gelmesi mümkündür.

Böylece Microsoft Hololens inceleme yazımızın sonuna geldik. Umarım dikkatinizi çekmiştir. Ayrıca genel anlamda sanal gerçeklik gözlüğü hakkında daha detaylı bilgi için yazımızı da inceleyebilirsiniz.