Skype Yeni Hesap Oluşturma işlem adımlarını sizin için anlatacağız. Öncelikle işlemlere başlamadan Skype’ı Tanıyalım.

Skype, ücretsiz olarak görüntülü, yazılı ve sesli olarak anlık mesajlaşabileceğiniz oldukça popüler ve kararlı bir sohbet uygulamasıdır. Çevrimiçi olduğunuz süre boyunca kişi listenizde ekli olan herkes ile mesajlaşabilir ayrıca sesli ya da görüntülü şekilde konuşabilirsiniz.

Belirli bir ücret karşılığında Skype üzerinden herhangi bir lokasyonda bulunan ev ya da cep telefonlarını da arayabilir hatta uygulamayı bir telefon olarak kullanabilirsiniz.

Neredeyse her platformda ve işletim sisteminde çalışmasından ötürü kullanıcı dostu olan Skype uygulaması, bununla birlikte rakiplerinin içerisinde daha yüksek kalitede görüntü ve ses kalitesi sunmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

Günümüzde birçok firma personellerini birbirleriyle iletişim kurmasını Skype üzerinden sağlamakta ve yönetmektedir. Ayrıca ev kullanıcısı ve şirketlere yönelik çözümleriyle sektörde lider durumda olan uygulamayı desteklediği platformlar üzerinde kurulumu ve yeni bir kullanıcı hesabı nasıl oluşturma için aşağıdaki adımları takip edin.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ VE KURULUM ADIMLARI

Windows Masaüstü
Sürüm 1.Windows Masaüstü için Skype gereksinimleri:
2.Windows 10 Sürüm 1507 veya üzeri
3.Windows 8.1
4.Windows 8
5.Windows 7 (32 bit ve 64 bit sürümler desteklenir)
İşlemci En az 1 GHz
RAM En az 512 MB
Ek yazılım DirectX v9.0 veya üzeri

 

Mac
Sürüm Mac için Skype, Mac OS X 10.10 veya üzeri sürümleri gerektirir
İşlemci En az 1 GHz Intel işlemci (Core 2 Duo)
RAM En az 1 GB
Ek yazılım QuickTime’ın en son sürümü

 

Linux
Sürüm 1.64 bit Ubuntu 14.04+
2.64 bit Debian 8.0+
3.64 bit OpenSUSE 13.3+
4.64 bit Fedora Linux 24+
İşlemci Intel Pentium 4 veya üzeri, SSE2 ve SSE3 özellikli işlemci
RAM En az 512 MB
Ek yazılım Tepsi simgesinin çalışmasını sağlamak için libappindicator1 veya GtkStatusIcon (isteğe bağlı)

Sistem gereksinimlerini sağlayıp sağlamadığını kontrol edip ardından işlemlere devam edin. Bunun için ilk olarak skype yeni hesap oluşturma için öncelikle Sykpe uygulamasını indirin. Ardından kurulum yönergelerini takip ederek programı çalıştırın.

Sonrasında bizi karşılayan ekranda mevcut hesabımızı girmemiz ya da yeni bir hesap oluşturmamız istenir.

skype kurulum

Ardından yeni bir hesap oluştur sekmesine tıklayın. Ardından bir sonraki adımda sizden istenen kullanacağınız e-posta adresini yazın.

2

Mevcut bir e-posta adresi girebilir veya yeni bir e posta adresi de alabiliriz. Sonra İlgili seçeneği işaretledikten sonra ileri sekmesine tıklayın. Ardından  kişisel bilgileri doldurarak hesap oluşturma ve kurulum işlemlerini tamamlayın.

3

Sonrasında kendi e-posta adresimiz ile kurulum tamamlandığında karşımıza ana sayfa gelir.

4

Son olarak yeni hesap oluşturduktan sonra Skype için daha fazla özellik kullanmak isterseniz Skype Kısayol Tuşu Nasıl Tanımlanır? makalemizi inceleyebilirsiniz.