Dünyada ve ülkemizde kullanım oranı her geçen gün biraz daha artan akıllı ürün teknolojilerine yönelik son kullanıcı desteğini, gerek bireysel kobilere kişisel şekilde, gerekse de kurumsal şirketlere out source olarak hizmetler sunmaya 2011 yılından beri devam eden şirketimiz; bu süreç boyunca son kullanıcıya erişim işlemlerinde bir çok akıllı uygulama ve yazılım desteğinden faydalanmıştır.

 

Teknosor Teknoloji olarak, son kullanıcı erişimlerinde ulaşım metodunda kullanıcı talebi ve uygulanacak desteğin türüne göre uzak bağlantı programı seçimini gerçekleştiriyoruz. Çoğunlukla Teamwiever uygulamasını kullanırken, müşteri talebi ve yerleşik kurulu uygulama türüne göre Anydesk veya Alpemix gibi alternatif uzak bağlantı programlarını da tercih edebiliyoruz.

 

Bütün bunlara ek olarak son yayımlanan Windows 10 güncellemesi ile birlikte Windows’a yerleşen Hızlı Yardım aplikasyonunu da kullandığımız teknik destek çözüm sayısı her geçen gün biraz daha artıyor.

 

Kullanıcılara erişimi nasıl sağlıyoruz?

 

Çağrı havuzuna bağlı olunan projeye endeksli olan müşteri talepleri alanında uzman çalışanlarımız tarafından öncelikle sesli olarak karşılanıyor. Sonrasında ise çağrıyı karşılayan uzman personelimiz; müşteri profiline göre uzak bağlantı programını tercih ediyor ve müşterimizi sunucusu tarafımızca sağlanan uzak.web.tr adresine yönlendiriliyor. Sahip olduğu akıllı cihaz üzerinde bulunan herhangi bir web tarayıcı ile uzak.web.tr adresine erişen kullanıcıyı şöyle bir ekran karşılıyor.

 

uzak bağlantı programı 1

Ekranda bulunan programlardan biri çağrı destek uzmanı yönlendirmesiyle seçen kullanıcı sonrasında şöyle bir forma erişiyor.

uzak bağlantı programı 2

Son kullanıcıdan kişisel veriler içeren akıllı cihazına erişim konusunda yasal mevzuat gereği muvafakatname onayı alınıyor. İlgili form doldurma işlemi yapılırken son kullanıcı çağrı sırasında formun doldurulması konusunda çağrı destek uzmanı tarafından yönlendiriliyor.

Formdaki tüm alanlar eksiksiz olarak doldurulduğunda kullanıcın akıllı ürününe indirilen dosya yine çağrı destek uzmanımızın yardımı ile kullanıcı cihazı üzerine kuruluyor. Bu adımın da tamamlanmasının ardından teknik destek bağlantısının kurulması ve soruna uzaktan erişim sağlanmış oluyor. Bize ulaşılan kanal fark etmeksizin Teknosor ailesi olarak destek çağrılarında bu adım tamamlandığında sorunun %50’sinin çözüldüğüne inanıyoruz. Çünkü son kullanıcının akıllı ürününe erişim işlemi çözüm odaklı yaklaşımın temellerini oluşturuyor.

 

Son kullanıcı ilgili uzak bağlantı yardımcılarını akıllı cihazına yüklediğinde programın türüne çeşitli ID adreslerine sahip oluyor. Bu rakamlar uygulamanın türüne göre değişkenlik gösteriyor.

 

 

Teamviewer ve Alpemix programında kullanıcıya ID ve Şifre bilgileri atanırken, Anydesk’te ise yalnızca ID rakamları oluşuyor.  Teamviewer ve Anydesk yazılımlarının hem mobil hemde bilgisayar versiyonlarını bulunuyorken, Alpemix programının ise yalnızca bilgisayarlar için geliştirilmiş versiyonu bulunuyor.

 

Teamviewer Bilgisayar Versiyon

teamviewe pc

Teamviewer Mobil Versiyon

teamviewe mobil

Anydesk Bilgisayar Versiyon

anydesk pc

Anydesk Mobil Versiyon

anydesk mobil

Alpemix

alpemix pc

 

Windows 10 Hızlı Yardım

windows 10 hızlı yardım

 

Son kullanıcıdan gerekli ID, Şifre veya Hızlı Yardım Kodlarını alan çağrı destek uzmanlarımız ilgili yazılım türüne ait olan kontrol panelleri üzerinden son kullanıcının akıllı ürünlerine erişim sağlıyor ve gerekli işlemleri son kullanıcının gözetimi altında gerçekleştiriyor. Sağlanan çözüm işlemin ardından ilgili soruna ait gerekli test işlemi çağrı sonunda çağrı destek uzmanımız ile son kullanıcı ortak işlemiyle gerçekleştiriliyor ve sorunun çözümüne dair olumlu müşteri kanaati oluşturulduğunda uzak bağlantı sonlandırılıyor.

 

*İlgili müşteri talebine ait gerek işlem görüntüleri ekran ve ses kaydının alındığına dair bilgiler çağrı başlangıcında müşterimize iletiliyor.

*Ayrıca ilgili görüşmeye ait ses, işlem görüntü ve crm kayıtları yine çağrı destek uzmanımız tarafından anlık olarak çağrı sırasında müşteri memnuniyetinin sağlanması ve marka kalitemizin sürekliliği adına veri havuzumuzda saklı olarak kalıyor.