Ana Sayfa Oyun Pubg Mobile 1.Şahıs Fps Modu Hakkında Detaylar

Pubg Mobile 1.Şahıs Fps Modu Hakkında Detaylar

0

PUBG Mobile 0.60 Güncellemesi ile hayatımıza giren 1.şahıs FPS modunu oyunumuza ekledi. Konsol ve Pc oyuncuların sevindiği bu güncelleme mobil sürümde de PC konforunu sağlayacak, ve FPS oyunu tadını verecek.
Diğer bir deyişle alıştığımız FPS oyunlarını bize aratmayacak.
Fakat görüş açısının değişmesi sadece bir kamera bakış açısından ibaret değil, bu mod oyunun alıştığımız tüm halini değiştiriyor, akabinde alıştığımız oyun tarzımızı değiştirmemizi gerektiriyor.

Bu modla ilgili detayları sizlerle birlikte inceleyeceğiz ;

1. Şahıs modlarını klasik haritalarda, eğlence haritalarının birkaç modun’da kullanabilirsiniz.
2.Şahıs modunda seviye kriteri yok, oyuna yeni başlamış bir oyuncu olarak dahi kullanabilirsiniz.
3.Şahıs modunu oyun harita seçimi yaparken en altta ki 3.Şahıs & 1. Şahıs butonlarını kullanarak seçebilirsiniz.

4.FPS 1. Şahıs modu TPS klasik mod oyuncuları aynı maçta yer alamazlar.
5.Oyun başlangcında 3.şahıs ile başlarsanız dilediğinizde oyun içerisinde FPS modu butonuna basarak kamera açınızı değiştirebilirsiniz.
6.FPS modumuz toplanma alanında devreye giriyor, Uçaktan atladığımızda devreden çıkıyor ve seçtiğimiz hariya indiğimizde tekrardan devreye girerek devam ediyor.

7.Bu modda koşarken ellerinizi görebilirsiniz, seçtiğiniz silahı rahat bir şekilde görüp inceleyebilirsiniz.

8.Bu oyun modu oldukça dar bir görüş açısını da beraberinde getiriyor, özellikle mobil platformda sağ sol ve arkamızda olanları görmemiz ve farketmemiz oldukça zorlaşıyor. Oyun modunun en kilit dezavantajı bu diyebiliriz bu nedenle çoğunlukla tercih edilmiyor.
9.Oyunu bir monitöre yansıtıyorsanız veya geniş ekranlı bir tabletten oynuyorsanız bu modu denemenizi öneririz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

FPS MODU OYUN SÜRECİNİ NE ŞEKİLDE ETKİLİYOR

Öncelikle vermek istediğimiz tavsiye, bu mod klasik mobil cihazlara göre değil, bunun sebebi kamera açısını bir mobil cihazda sürekli bir şekilde değiştirmemizin zorluğu ve kontrolleri bu modda parmak ile sürdürmemizin neredeyse imkansız oluşu. Bu modda oyun sürecinizi ilerletmek istiyorsanız, emülatörlere ve bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bunu dile getirmemizin sebebi tamamiyle modun getirmiş olduğu dar görüş açısı ve hareket kabiliyetinin kısıtlanması.

FPS modu dar bir görüş açısı sağladığından ötürü zekamızı ve farkındalığımızı önemli açıda kullanmamızı da etkiliyor. Klasik modda görüş açımızı 180 dereceye kadar kullanırken, Bu modda bu durum 80-90 derecelere kadar düşebiliyor. Bunun sonucu ise yerde yatan veya yanımızda dolaşan bir oyuncuyu görememek ve onun hedefi olduğumuz anlamına geliyor.

Kullandığımız silahlar dahi görüş açımızı oldukça zorlaştırıyor, bunun yansıra yüksek ölçekli 6x veya 8x gibi dürbün türleri bu modda gidişatı oldukça zorlaştırıyor diyebiliriz.

Bu durum tabi ki de rakipleriniz içinde geçerli, rakibinizde FPS modu kullanan ve yeni bir oyuncuysa onu alt etmeniz zor olmayacaktır.

Modda oynamak için çok kararlıysanız kamera açınızı oldukça hareketli ve çok sık kullanmanız gerekiyor, her köşeyi, evleri, yüksek noktaları kamera uzağında kalan bölgeleri görüş açımızı kapatan kısımları kısacası her noktayı oldukça detaylı incelemeli ve durmaksızın hareketli bir şekilde olmalıyız , bu modda kazanmanın yolları bunlardan ibaret.

PUBG 3.Şahıs evreninden sıkıldıysanız ve eski oyunlarınızı özellikle Call Of Duty, Half Life, Counter Strike ve Delta Force gibi oyunları özlediyseniz FPS Modu tamda bu noktada devreye giriyor 1.Şahıs Kamera Açısı PUBG Mobile oyununu tamamıyla bir FPS oyun evrenine çeviriyor. Tabiki de PUBG’nin ana teması 3.Şahıs Kamerasıyla hayatta kalabilmek, fakat ‘Tencent Games’ bu modu FPS oyunlarını özleyen bu modda kendini geliştirmek isteyen kişilere göre tasarladı, burdan anlayacağımız şekliyle firmanın oyuncu kaybetmemek için bu modu yayınladığını da söylemek zor olmuyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA