Bugün, Pubg Mobile 1.Şahıs Fps Modu hakkında bilgiler vereceğiz.

PUBG Nedir Nasıl Oynanır

Pubg  oyun dünyasını kasıp kavuran bir online Battle Royale oyunudur. Yapılan araştırmalara göre Pubg Mobile, dünyanın en çok oynanan oyunudur. Oyun tek olarak ya da takımlı bir şekilde oynayabiliyor. Oyunun ingilizce açılımı, Player Unknow’s Battlegrounds tabiridir. Türkçeye çevrildiğinde, Bilinmeyen Oyuncunun Savaş alanları cümlesi ortaya çıkıyor. Pubg Mobile, Battle Royale tarzında bir oyundur. Oyunun ana amacı, hayatta kalmak ve kıyasıya rekabet etmek. Bu rekabet ‘loot’ ile gerçekleşiyor. Loot kelimesi yağma yapmak anlamına geliyor. Oyun bizi bulunduğumuz evrende hayatta kalmaya zorluyor. Bu hayatta kalma mekaniklerini, yağma yaparak sağlıyoruz. Oyunda bulunan silahlar, yaşam malzemeleri, silah eklentileri ve benzeri materyaller ile hayatta kalıyoruz. Oyunu başta belirttiğimiz gibi, takımlı bir şekilde oynayabilirsiniz.

images 27

PUBG FPS Modu

Pubg oynayanların en sevdiği modlardan biri FPS modudur. FPS modu klasik olarak alıştığımız 1. şahıs nişancı modudur. FPS modu ayrıca ek bir mod olarak eklenmiştir. Pubg oynarken dilerseniz TPS, dilerseniz de FPS modunu tercih edebilirsiniz.

11858 teknik destek

FPS modu ayrıca beraberinde farklı yeniliklerde getirmiştir. Bu yenilikler oyun içerisinde bizlere ekstra fayda sağlayacak şeylerdir. Pubg mobile kullanıcıları FPS modunda bazı durumlarda sorun yaşayabiliyorlar. Bu hatalar oyun içerisinde çoğu zaman kötü anlar yaşamamıza sebep oluyor.

FPS Modu Hatası ve Çözümü

FPS modu bildiğiniz gibi oyunu oynarken kamera açısını değiştirmektedir. Kamera açısının değiştiği anlarda da bazı kullanıcıların ekranlarında kararmalar olabiliyor. Ayrıca bu kararmalar cihazımızın sağlıklı çalışmadığının bir göstergesi de olabilir. Sizler için çözümünü açıklıyoruz.

images 28

Öncelikle Pubg Mobile oyununu tamamen cihazımızdan kaldırmamız gerekiyor. Oyunu kaldırdıktan sonra, oyunun yüklü olduğu klasöre Android kullanıcısı iseniz dosya yöneticisinden bakmanızı tavsiye ederiz. İlgili klasörü bulduktan sonra tamamen silmenizi tavsiye ederiz.

Bu işlemden sonra oyunu tekrardan yüklememiz gerekiyor. Oyunu yükleme işleminden sonra bir kere cihazımızı kapatıp açmamız gerekiyor. Ayrıca cihazımızda geliştirici seçenekleri ekranı açık ise onu da kapatmanızı öneririz. Oyunu tekrar yükledikten hemen sonra, oyunun ekran çözünürlük ayarlarına müdahale etmeden oyuna girmeniz gerekiyor. Oyuna bir kere giriş yapıp çıktıktan sonra, oyunun çözünürlük ayarlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra, FPS moduna geçmenizin ardından ekranınızda kararmalar olmayacaktır. Sizler için hazırladığımız, Pubg Mobile 1.Şahıs Fps Modu ve Hatasının Çözümü makalemizin sonuna geldik.