Ana Sayfa Oyun Pubg Tps Modu (Klasik Mod) Hakkında Detaylı İnceleme

Pubg Tps Modu (Klasik Mod) Hakkında Detaylı İnceleme

0

Bir önce ki makalemizde PUBG’ye yeni güncelleme ile eklenen 1.şahıs(FPS) modunu incelemiştik , avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi vermiştik , bu makalemizde ise Klasik (TPS) Modunu inceleyeceğiz.

Bu mod oyunun ilk tasarlanma sürecinde sunulan mod olduğu için , FPS moduna göre tüm oyun mekaniklerini değiştiriyor , Günümüz ‘Battle Royal’ tarzı oyunlarda MMORPG oyunları tarzı video serisi oyunlarda genel olarak oyun karakterimizi 3.Şahıs kamerası ile yönetmekteyiz.

Oyun içerisinde rakiplerimizi , etrafta ki nesneleri , evleri , köşe noktaları rahatlıkla görebileceğimiz bu modda kamera açımızı 180 derecelik açıyla kullanabilmekteyiz .

Bu açı bizim için oyun içerinde hayatta kalabilmek için oldukça değerli bir rakam.

FPS moduna oranla hareket kabiliyetimiz , görüş açımız , kamerayı yönetme kabiliyetimiz , kamerayı FPS modu sıklığında kullanmamız bu modun oyun içerisinde açık ara daha avantajlı olduğunu göstermekte.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

1.TPS modunda yeni güncellemeler ile FPS modu bakış açısını etkinleştirebilmekteyiz.

2.Bu modda toplanma alanından, uçaktan atlama anından , ve yere inişte oyuna başlama sürecimize kadar 3. Şahıs kamerasını kullanmaktayız.

3.Bu modda koşarken karakterimizi görmekteyiz, etrafta olup bitenleri kamera açısını rahatlıkla kullanarak görebiliriz.
4.Bu modda FPS oyun moduna göre ileri noktaları daha yakın açıdan göremediğimiz için dürbün kullanımımız çok çok önemli özellikle Middle çatışmalarda yakınlığa ve uzaklığa göre Hologram Dürbün, 2x dürbün , Veya uzak noktalara göre 4x 6x ve 8x dürbün kullanımı hayati önem taşımakta.

5.Bu modda middle çatışmalarda tam otomatik tüfekler, Aug ,m416, Groza gibi hasar oranı yüksek taarruz tüfekleri kullanmanız rakiplerinizi sizden 1 adım önde tutacaktır.

6.Bu modda her ihtimale karşı çantanızda 1 adet Knt Tüfeği bulundurmanız uzak alanları görebilmeniz ve rakibinizi etkisiz hale getirebilmeniz açısından önem arz edecek.

7.Bu modda görüş açınız ne kadar genişse kontrol edebildiğiniz alan o derece artacaktır.
8.Bu modda eğer iyi bir oyuncu olma hedefiniz var ise performansı yüksek geniş ekranlı cihaz kullanmanızı tavsiye ederiz.
9.Bu modda görüntü kalitesinin önemi çok üst düzeyde minimum görüntü kaliteniz HD ölçekli olmalı.
10.Bu modun en büyük avantajı ise saklandığınız yerlerde karakteriniz hareket etmese bile köşe noktalardan dışarı kısımları, alan etrafını, yüksek noktaları kamera açısını kullanarak rahatlıkla kontrol edebilmenizdir.

 

Genel olarak Battle Royal oyunlarda TPS modu oldukça rekabetçi ve kullanışlı bir yöntem olarak görülmekte, Bu nedenle FPS moduna oranla daha yoğun kullanıma sahip diyebiliriz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA