PC’de NordVPN Nasıl Kullanılır, Bir Sunucuyu Kurun ve Bağlayın. Aşağıdaki adımları izleyelim.

NordVPN, şüphesiz, çeşitli amaçlar için kullanabileceğiniz dünya çapındaki en popüler VPN’ler arasındadır. İster kısıtlı içeriğe erişiyor, isterse bölgenizde mevcut olmayan Netflix şovlarını yayınlıyor olsun, NordVPN hepsini yapar. Bu kılavuzda, NordVPN’i PC’nize kolaylıkla nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

NordVPN, web sitesinden alabileceğiniz Windows, macOS ve Linux üzerinde sezgisel bir uygulama sunar. Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı kurmak ve kullanmak için talimatları izleyin. Aynı şekilde, tarayıcınızda yalnızca NordVPN kullanmak istiyorsanız hizmet bir tarayıcı uzantısı da sunar.

NordVPN nasıl çalışır?

VPN, ağınız izin vermiyorsa, birçok kısıtlanmış web sitesine ve içeriğe erişmenizi sağlar. Bununla da kalmayıp sanal kimliğinizi tüm web sitelerinden gizleyerek internetteki gizliliğinizi de koruyabilirsiniz.

Benzer şekilde NordVPN, uygulamasını cihazlarınıza yükleyebileceğiniz ve VPN sunucularına bağlanabileceğiniz bir VPN sağlayıcısıdır. Ayrıca, hizmeti kullanmak ve özel sunuculara bağlanmak için bir NordVPN hesabına ve aboneliğine ihtiyacınız olacak.

Windows’ta NordVPN kurun ve kullanın

İlk olarak, uygulamayı indirmek için NordVPN web sitesini ziyaret edin.

Kurulum dosyasını indirdikten sonra açın ve uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca, NordVPN uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın. Şimdi, sunucuların bir listesini içeren uygulamanın ana ekranını göreceksiniz.

Sunucu listesinden tercih ettiğiniz sunucuyu seçer veya bulunduğunuz yere yakın en uygun sunucuya bağlanmak için “Hızlı Bağlantı” özelliğini kullanın.

Not : Bölge kilitli içeriğe erişmek istiyorsanız içeriğin mevcut olduğu bir ülkeye bağlanmalısınız.

Uygulama şimdi bir VPN sunucusuna bağlanacak ve kimliğiniz internette güvende olacak.

PC'de NordVPN Nasıl Kullanılır?

Web izlemeyi durduran ve kötü amaçlı yazılımların etkin olduğu web sitelerini engelleyen tehdit koruması gibi uygulamanın gelişmiş özelliklerini de kullanabilirsiniz.

PC'de NordVPN Nasıl Kullanılır?

VPN uygulamasını nasıl kullanacağınız konusunda şaşkınsanız, süreç nispeten karmaşık değildir.

NordVPN macOS’ta nasıl kullanılır?

NordVPN’yi macOS’ta yapılandırma işlemi, Windows’takine benzer.

Uygulamayı indirmek için macOS cihazınızda NordVPN web sitesini ziyaret edin.

Kurulum dosyasını indirdikten sonra açın ve uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Şimdi, başlatma panelinden NordVPN uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın. Ardından, sunucuların bir listesini içeren uygulamanın ana ekranını göreceksiniz.

Sunucu listesinden tercih ettiğiniz sunucuyu seçer veya bulunduğunuz yere yakın en uygun sunucuya bağlanmak için “Hızlı Bağlantı” özelliğini kullanabilirsiniz.

Not : Bölge kilitli içeriğe erişmek istiyorsanız içeriğin mevcut olduğu bir ülkeye bağlanmalısınız.