Dji Mini 2, otomatik videolarda ISO aralığı artırılmış, otomatik pozlama ve basamaklama, ham ve daha çok fotoğraf modları gibi bazı iyileştirmelere sahip kameraya sahiptir. Dji Mini 2‘de JPEG görüntü alma seçenekleri ve daha birçok iyileştirme. Katlanmış boyutları ile elinize rahatlıkla sığar yani bu küçük boyutları ile taşınabilir bir drone olur. Ancak tüm aksesuarlarıyla biraz daha yer kaplayabilir.

dji mini 2 4k kamerali drone inceleme1

Öte yandan 1/2.3 inçlik 12 MP’lik görüş alanı: 83° ve minimum diyafram aralığı f/2.8 ve daha birçok teknik bilgiyi düşünürsek, bu fiyat noktasında iyi ama bildiğiniz gibi sadece kamera değil. Sensör ve lens, görüntülerin kalitesini değerlendirir. ISO aralığı, deklanşör hızı ve diğer birçok teknik neden gibi çeşitli faktörler vardır.

Dji Mavic Mini 2 drone pervane, pil ve micro sd kart gibi tüm uçuş içi aksesuarlarıyla birlikte ağırlığı 242 gram olduğundan Türkiye de uçurmak için kayıt olmanıza veya lisans almanıza gerek yok. Bunları iyi bir nokta olarak görüyorum çünkü ruhsatı almak ve drone’u yeniden başlatmak için çok fazla zaman ve para harcamış oluyorsunuz. 32 GB ile 256 GB arasında micro sd kart almayı unutmayın çünkü micro sd kart olmadan çekebileceğiniz fotoğraf ve videolar 720p çözünürlükte daha az olacaktır.

dji mini 2 4k kamerali drone inceleme2

Dji mavic mini 2, 5. Seviye rüzgar direncine sahiptir. Bu seviye 5 rüzgar direnci ve güçlü pilleri sayesinde yüksek rüzgarlı koşullarda uçabildiğini söyleyebiliriz. Bu fiyat aralıklarında yine yeterince iyi olan özelliği 31 dakikalık uçuş süresidir. Bu drone 4X dijital yakınlaştırmayı da destekliyor.

DJI Mini 2 Performans ve Sensörler

Maalesef dji mavic mini 2 engellerden kaçınma sensörlerinin bulunmadığı üzücü bir gerçek. Bu yüzden drone’u çok dikkatli sürmeniz gerekiyor. Neyse ki kompakt tasarımları sayesinde herhangi bir engelden kaçınmak için sensörlerine çok ta ihtiyaç olduğunu söylenemez. Kullanıma alışana kadar daha riskli manevralar yapmakta fayda var. Bu eksiklik verdiği diğer tüm özellikler ile fiyatı düşündüğümüzde göz ardı edebiliriz.

Mavic Mini 2 drone’nun spor modunda maksimum hızı 57 KPH. Ayrıca yukarı çıkma hızı spor modunda 18 KPH ve yine spor modunda 12 KPH aşağı gidiş hızıdır. Mavic mini 2 spor modu, normal mod ve C modu şeklinde üç uçuş modu bulunuyor. Tüm bu modlarda farklı seviyede pil tüketiliyor. Bu dronun deniz seviyesinden yukarı çıkabileceği maksimum 4 KM ve seviye 5 rüzgar direnci, bu dronun dayanabileceği maksimum rüzgar hızının 30.66 KPH ile 37.8 KPH arasında olduğu anlamına gelmektedir.

Mavic Mini 2 de, mavic air 2’de kullanılan kumanda kullanılmaktadır. Ayrıca hem standart hem de fly more combo kutu içeriğine dahildir. Kutu içeriğinde bulunan uzaktan kumandanın pil kapasitesi 5200 mAh’dir. Inbox gelen uzaktan kumanda hem android hem de IOS ile uyumludur.

Bu drone’ların uzaktan kumandadan gidebileceği maksimum uzaklık tamamen açık alanlarda 10 KM’dir. Ancak şehirler gibi birçok engelin olduğu alanlarda 6 KM ile 3 KM arasında gider.

dji mini 2 4k kamerali drone inceleme3

Fotoğraf çekmek için Mavic Mini 2’nin beş modu vardır:

*Tek atış

*Zaman atlamalı Aralık

*Otomatik Poz Basamaklama (AEB)

*Görüntü formatı JPEG ve ham

*Panorama modları: Küre, 180° ve Geniş açı

En önemlisi de DJI fly uygulaması tarafından otomatik bir şekilde düzenler. Bölyece JPEG görüntülerde elde edeceğiniz görüntü kalitesi harikadır. Manuel olarak yapmak çok daha zor olan görüntüleri otomatik olarak parlak ve koyu hale getireceklerdir.

Mini 2 drone ayrıca ham görüntüler sağlar. Bu nedenle iyi bir editörseniz, görüntülerinizi herhangi bir düzeyde değiştirebilirsiniz. Çünkü ham format, görüntülerinizi aşırı düzeyde düzenlemek için tam bir özgürlük sağlar. Hem fotoğrafta hem de videoda iso aralığı 100-3200 arasındadır. Bu da eski sürüm mavic mini’den iyileştirilmiştir.