Bir VPN, internette anonim, güvenli bir şekilde gezinmenize ve hatta güvenlik duvarlarını aşmanıza yardımcı olabilir. İşte en iyi Android VPN uygulamaları.

Sanal Özel Ağlar (VPN’ler), özellikle bu zor zamanlarda bir web sörfçünün sahip olabileceği en iyi güvenlik araçları arasındadır. Bunları, daha fazla güvenlik ve gizlilikle, aksi takdirde keyifsiz genel Wi-Fi’de gezinmek için kullanabilirsiniz. Güvenlik duvarlarını bile aşabilirler ve potansiyel kullanımların listesi uzayıp gider. Nedeni ne olursa olsun, VPN’ler güçlü ve popüler araçlardır. İşte en iyi Android VPN uygulamaları.

  • ProtonVPN
  • HotspotShield VPN
  • OpenVPN

En İyi Android VPN Uygulamaları

Okumaya devam edin: Bir yönlendiriciye VPN nasıl kurulur

ProtonVPN

ProtonVPN, VPN uygulamaları söz konusu olduğunda bir tek boynuzlu attır. İstenen tüm özellikleri vurur. Uygulama, sınırsız kullanıma, çeşitli ülkelerdeki bir dizi sunucuya ve sağlam bir kayıt tutmama politikasına sahiptir. Gizlilik konusunda endişe duyanlar için en iyiler arasında.

Ücretsiz sürüm mükemmel ve çoğu insan için yeterince iyidir. Ancak aylık veya yıllık abonelik de seçebilirsiniz. Bunlar hızları, sunucu sayısını, cihaz sayısını ve hatta Tor desteğini artırır. Gizlilik açısından birinci sınıftır ve bunu tavsiyelerimizin en üstüne koyardık.

Buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

proton vpn

HotspotShield

HotspotSield VPN artık eskisi kadar popüler değil ama uzun süredir oyunda ve türünün en popüler servisleri arasında yer alıyordu. Çoğunlukla kullanımı kolay kullanıcı arayüzü ile tanınır. VPN’yi açmak için kolayca bir konum seçebilir ve bir düğmeye dokununuz. Ücretsiz bir sürümünün de bulunmasına yardımcı olur.

Buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

hotspotshield vpn

OpenVPN

Android için OpenVPN, halihazırda kendi sunucusunu çalıştıranlara yöneliktir. Uygulamanın kendisi, aynı özelliklerin çoğuna sahip başka bir ücretsiz istemci olan OpenVPN Connect’e dayanmaktadır . Arayüz, resmi uygulamadan biraz daha kolay. Yine de, kendi başınıza nasıl kuracağınızı öğrenmeniz gerekecek. Bu uygulama, yolunuza devam etmenize yardımcı olmak için daha az kafa karıştırıcı ve daha modüler görünmesini sağlar.

Özünde, Android için OpenVPN ve OpenVPN Connect aynı hedefleri benzer yollarla gerçekleştirir ve ikisi de ücretsizdir, bu nedenle ikisinde de yanlış gidemezsiniz.

Buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

open vpn