3D Teknolojili 'Asus ROG Swift PG248Q' Full HD Oyuncu Monitörü

Asus Rog Swift PG2468Q tam anlamıyla, kesintisiz görsel şölene, akıcı ve sürükleyici aksiyona sahip ve yüksek performans vaadeden donanım gerektiren oyunları oynamanızı sağlayan oyun monitörleri arasında rekabete girmeye hak kazanmış bir cihaz. Oyun sırasında takılmaları ve aksiyon anında hareket bulanıklığını engelleyen 1ms tepki süresiyle takılmalara ve donmalara artık son veriyor. 16:9 ekran oranına sahip, 24 inç Full HD panele sahip bu monitör, hız artışı yapabilen 180Hz tazeleme oranına sahip.

2 24Asus Rog Swift PG2468Q, NVIDIA G-SYNC ve griden griye 1ms tepki süresi özelliğiyle, oyun esnasındaki ekran titreşimlerini ve düşük FPS oranlarını düşürür. Mükemmele yakın 180Hz tazeleme özelliğiyle oynadığınız tüm oyunlarda ani görselleri hiç gecikmeden yaşayacaksınız. Hareket gecikmeleri ve bulanıklığı ortadan kaldıran bu cihaz, yüksek FPS isteyen oyunlarda tam ve anlık görüntü almanızı sağlayacak.

3 15Asus Rog Swift PG2468Q sahip olduğu Game Plus kısayol tuşlarıyla, oyun içi farklı geçişleri ve geliştirmeleri sunar. Özellikle silah oyunlarında farklı 4 nişangah seçeneğini sunan monitör, oyun esnasında ona en iyi uyumu sağlamanızı sunar. Ayrıca Asus’a özgü olan Game Visual teknoloji ve 6 ön ayarlı görüntüleme sayesinde, birtakım görüntü iyileştirmeleri yapar. Karanlık sahnelerde özelikle düşmanlarınızı iyi görebilmeniz için daha parlak ve renkli detaylar sunar. G-Sync teknolojisi, özelikle yarış oyunları için idealdır. Canlı görseller için kontrast ve doygunluk iyileştirmeleri o derece iyidir ki, film izlemek ideal bir fikir olur. Bu kısayol tuşunu, monitör üzerindeki menüde de bulabilirsiniz.

5 7Son zamanlarda 3D oyunların üretilmesiyle, bu oyunlara olan ilgi de artmıştır. Asus Rog Swift PG2468Q, NVIDIA 3D Vision özelliğiyle 3D oyunlar dünyasının kapılarını aralar. Bu özelliği kullanabilmemiz için ihityacımız olan NVIDIA GeForce grafik kartı ve 3D gözlük. NVIDIA 3D LightBoost teknolojisiyle, 3D görüntüyü en parlak şekilde görebilmenizi sağlar.

Full HD, 1920×1080 çözünürlüğe sahip olan ve bu çözünürlükte oyun oynayabilmek için DisplayPort 1.2 ve HDMI yuvalarına sahip olan bu monitör aynı zamanda 2 adet USB 3.0 yuvasına sahip.

Ayrıca monitörün arkasındaki gizli bölme sayesinde kablolarınızın ortalıkta gezinmesini engelleyebilirsiniz. Evet, saatlerce oyun oynuyoruz ve gözlerimizin sağlığına dikkat etmemiz gerekiyor. İşte burada Asus Rog Swift PG2468Q, bizim göz sağlığımız için Ultra Düşük Mavi Işık teknolojisini üretmiş. 4 filtreli Mavi Işık teknolojisi sayesinde, gözleriniz yorulmadan zarar görmeden, saatlerce oyun oynayabilirsiniz. Tamamen sessiz olan bu monitör, dikey-yatay veya istediğiniz herhangi bir açıda kullanım özelliğine sahip. Fiyat olarak 2500TL civarında olan bu monitörün, sunduğu teknoloji ve sahip olduğu fiyat etiketi parametreleri ile beklentileri karşılayıp karşılamayacağı ise herkesin merak ettiği bir konu.

6 6TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Panel Boyutu:Geniş ekran 24.0″(61.0cm) 16:9

Panel Işıklandırması / Type : TN

Gerçek Çözünürlük : 1920×1080

Display Viewing Area(HxV) : 531.36 x 298.89 mm

Piksel Değeri : 0.2768mm

Parlaklık(Max) : 350 cd/

Ekran Yüzeyi: Mat

Kontrast Oranı (Max) : 1000:1

Görüş Açısı (CR10) : 170 (H)/160 (V)

Tepki Süresi :1ms (Griden Griye)

 Ekran Renk Sayısı : 16.7M (real 8 bit)

Trace Free Teknolojisi

Renk Sıcaklığı Seçimi :4 Mod

Gama Ayarı :Var (Gama Desteği 1.8/2.2/2.5 )

GamePlus(modları) : Var (Aimpoint/Zamanlama/FPS Counter/Display Alignment)

Düşük Mavi Işık :Var

HDCP desteği:Var

GameVisual :6 Mod(Manzara/Yarış/Sinema/RTS/RPG/FPS/sRGB Modları)