Ana Sayfa İnceleme Nikon un Aksiyon Kamerası Keymission Ürün İncelemesi

Nikon un Aksiyon Kamerası Keymission Ürün İncelemesi

0

Nikon un sanal gerçeklik (VR) özelliğini sağlayan aksiyon kamerası Keymission 360 CES 2016 da tanıtıldı. Böylece yıllardır ürettiği üst seviye SLR kameralarla tanıdığımız Nikon Keymission 360 ile sanal gerçeklik dünyasına da giriş yapmış oldu.

keymission1

Ön ve arka kısmında 4K video kaydı yapabilen ve oldukça geniş açılara sahip iki adet kamera yer alan ürün aynı zamanda zorlu doğa koşullara karşı da direnç sağlayabiliyor. 360 derece çekim açısında sahip olan ve belgesel hazırlayıcıların yeni gözdesi olacak gibi gözüken Nikon Keymission 360; soğuğa,toza ve 30 metre derinliğe kadar suya karşı direnç sağlayabiliyor. Keymission 360 4K video çekebildiği gibi aynı zamanda fotoğraf çekimi de yapabiliyor.

Ürünü ekstra aparatları sayesinde diğer aksiyon kameralar gibi arabanıza,motosikletinize, sörf tahtanıza hatta kaskınıza bile bağlayabiliyorsunuz. Ürün içerisinde bulunan NFC,Wi-Fi ve Bluetooth teknolojileri sayesinde çektiğiniz görüntüleri kablosuz olarak depolama ortamlarına aktarabiliyorsunuz.

keymission2

Ürün tasarımı hakkında bilgi vermek gerekirse; ürün metal bir gövdeye sahip ve ön ve arka yüzünde iki adet geniş açılı lens bulunuyor. Bu lensler doğa koşullarına karşı direnç sağlayabilmesi ve geniş açıyla görüntü alabilmeleri için açılı koruyuculara sahip. Üzerinde herhangi bi ekran bulunmayan Keymission 360 tek bir tuşla kayıta başlayabiliyor. Henüz tanıtılmasa da ilerleyen günlerde ürünün akıllı cihaz uygulamaları çıkacaktır ve kameranın kontrolü bu programlar üzerinden de  yapılabilecektir. Aynı zamanda ek aksesuar olarak Nikon Keymission 360 giyilebilir bir kumandasının da olması bekleniyor.

Zorlu doğa koşullarına karşı sağladığı direnç, 4K çözünürlükte video kayıt özelliği ve 360 derece görüntü kaydı yapabilen geniş açılı lenslerinden dolayı genelde belgesel hazırlayıcıların ve doğa gözlemleyicilerin tercihi olacak gibi gözüken Nikon Keymission 360 hakkında henüz bir fiyat bilgisi açıklanmış değil.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.