Nintendo Switch, hem yetişkinler hem de çocuklar için harika bir konsol, ama her zaman olduğu gibi ebeveyn olarak, çocukların nasıl kullanabileceğine dair sınırlar koymak isteyeceksiniz. Yaşa uygun olmayan oyunları kısıtlamak konsolun kendisinde yapılabilir, ancak oyun süresini sınırlama ve izleme gibi diğer seçenekler, yalnızca Nintendo Switch Ebeveyn Denetimleri uygulamasında kullanılabilir.

fb switch 1280x720 1

Nintendo Switch Ebeveyn Denetimleri Uygulaması Ne Yapabilir?

Nintendo Switch Ebeveyn Denetimleri uygulaması, ESRB derecelendirmelerine dayalı oyunları sınırlamanın ötesinde bir dizi araç sunar. Kilit taşı özelliği, haftanın her bir günü için bir saat limiti belirlemenize olanak tanıyan oynatma süresini sınırlıyor. Bu, çocukların genellikle daha az okul işi olduğu hafta sonları için daha uzun sınırlar koyabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca her çocuk için yaş sınırlamaları belirleyebilir ve uygun gördüğünüz diğer oyunları beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Ayrıca, her kullanıcı için yeni oyun satın alma özelliğini kaldırabilirsiniz; bu, satın alma bilgileriniz konsolda kayıtlıysa yararlıdır. Kullanışlı bir diğer özelliği ise, her çocuğun hangi oyunları ne kadar süreyle oynadığını gösterir ve uygulama, her yeni oyun indirildiğinde bir push bildirimi sunması.

Uygulama aynı zamanda çocukların hem oyun içinde hem de sosyal medyada paylaşırken, başkalarıyla çevrimiçi nasıl etkileşim kurduğunu kontrol etmenize olanak tanır. Ve elbette, tüm bu kısıtlamalar bir PIN koduyla kilitlenmiştir; bu nedenle, telefonunuzu kullanırken bile çocuğunuzun ayarları değiştirmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Ebeveyn Denetimleri Uygulaması Nasıl Kurulur?

Ebeveyn Denetimleri uygulamasını kurmak yalnızca birkaç dakika sürer, ancak başlamadan önce hem telefonunuza hem de Nintendo Switch konsoluna ihtiyacınız olacak.

  • Ebeveyn Denetimleri uygulamasını Google Play veya Apple App Store mağazalarından yükleyin.
  • Uygulamayı başlatın ve Nintendo hesabınıza giriş yapın.
  • Bir kod girmeniz istendiğinde Nintendo Switch konsolunuzu elinize alın.
  • Sırasıyla Sistem Ayarları Ebeveyn Denetimleri Ebeveyn Kontrolü Ayarları  Sonraki menülerine gidin.
  • Kodu telefonunuzdan girin, Tamam‘a ve ardından Kaydol‘a dokunun.

140007 games review nintendo switch review image1 lp6zy9awm0

Nintendo Switch konsolunuz artık telefonunuzdaki Nintendo Switch Ebeveyn Kontrolleri uygulamasına bağlıdır ve her bir kullanıcının oynayışında limitler belirlemeye devam edebilirsiniz. Ayrıca bir PIN belirlemeniz de istenebilir, bu nedenle hatırlayabileceğiniz bir şey (PIN) seçtiğinizden emin olun.

Bir kez kurulduktan sonra, uygulama oldukça sezgiseldir ve kullanımı kolaydır. Konsol Ayarları sekmesinin altında, Oynatma Süresi Sınırı veya Kısıtlama Düzeyi‘ni seçebilir ya da Oynatma Süresi veya Aylık Özet sekmelerinin altındaki etkinliğe genel bakışı görebilirsiniz.