Windows 10'da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde, BS10 Handsfree’ Bluetooth hoparlör kurulumunun nasıl yapılabileceği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Windows 10da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 2İlk önce cihazı açalım. Daha sonra bilgisayarda Bluetooth ayarlarını açalım. Bu aşamada bilgisayarın Bluetooth özelliğini aktifleştirip, cihaz ile bilgisayarı Bluetooth üzerinden eşleştireceğiz.

Windows 10da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 3Bluetooth özelliği bilgisayarınızda aktif olduktan sonra, sağ alt köşede Bluetooth simgesi belirecektir; bu simgeye tıklayalım ve açılan menü listesinde “Bluetooth Aygıtlarını Göster” menüsüne tıklayalım.

Windows 10da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 4Açılan sayfada Bluetooth hoparlörünüzün ismi ve simgesi çıkacaktır; bu simgenin yanındaki “Eşleştir” butonuna tıklayalım.

Windows 10da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 5Daha sonra masasüstünde mouse ile sağ tıklayarak açılan menü listesinde “Kişileselleştir” menüsüne tıklayalım.

Windows 10da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 6Açılan sayfada sol taraftaki menü listesinden “Temalar” menüsüne tıklayalım ve sonra açılan sayfada “Gelişmiş ses ayarları” menüsüne tıklayalım.

Windows 10da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 7Açılan “Ses Efekti” penceresinde “Kayıttan Yürüt” sekmesine tıklayalım.

Windows 10da Bluetooth Hoparlör Kurulumu Nasıl Yapılır Resimli Anlatım 8Buradaki listede “BS10 Handsfree” cihazınızın ismini göreceksiniz; cihaz ismi üzerinde sağ tıklayıp, açılan menü listesinden “Varsayılan Aygıt olarak Ayarla” menüsüne tıkladıktan sonra BS10 Handsfree” Bluetooth hoparlör kullanım için aktif ve hazır olacaktır.

Siz değerli okuyucularımıza keyifli müzik dinlemeler dileriz.