Nexus Player gamepad

Bu yazımızda sizlere Nexus Player özellikleri hakkında bilinmesi gerekenler ayrıntılara değinerek detaylı bilgiler sunuyoruz. Gelişen teknoloji ile beraber bir çok alanda yeniliklere gidildi. Hızla gelişen teknoloji televizyon teknolojisini de bu süreci oldukça etkiledi. Bir önceki makalemizde Nexus Player kurulumu hakkında bilgi edindik.

Bu makalemizde ise henüz bu cihazı kullanmayan kişiler için ürün özelliklerini ele aldık. Öncelik olarak cihazın ne olduğu ve ne işe yaradığına değinelim.

Nexus Player Nedir

Google’ın televizyonlar için çıkardığı ve televizyonunuzu bir nevi android işlemcili hale getiren cihazdır. Bu cihaz sayesinde android tablet veya telefonunuzdan yapabildiğiniz neredeyse herşeyi, televizyonunuzdan da yapabilmektesiniz. Müzik dinlemek, film izlemek, oyun oynamak vs.

Nexus Player Özellikleri Nelerdir?

Cihazda 1.8 Ghz Quad-Core 4 çekirdekli Intel Atom İşlemcisi var. Ram belleğinin 1 GB olmasına karşın oldukça hızlı şekilde işlemleri yapıyor.

Bunun yanı sıra cihazın 8 GB hard disk’i mevcut ancak bunun bir kısmı tabii ki işletim sistemi ve uygulamalara ayrıldığı için ortalama 5-6 GB kalıyor.

Cihazın Android 5 Lollipop işletim sistemi bulunmaktadır

Cihaz, 1920X1080 çözünürlüğü 60 FPS ‘de sağlamaktadır. HDMI girişi ve Micro USB 2.0 girişi bulunmaktadır.

Bluetooth ve kablosuz bağlantı özellikleri sayesinde rahatlıkla internete girip veya diğer Android cihazlarınıza bağlanabilirsiniz.

Nexus Player konsol

Boyutları ise oldukça uygun. 12 cm x 12 cm x 2cm boyutları ile çok fazla yer kaplamayacaktır.

Kutu içeriğini kontrol edecek olursak;

2 adet kalem pil, Bluetooth Smart kumanda var. Yukarıda yer alan yazıyı sizler için derledik. Nexus player nedir? Sorununun yanıtını aldık ancak benzeri bir çok yazımız için sayfamızı incelemenizin iyi olacaktır. Bir çok kullanıcı ürün hakkında bilinmesi gereken özellikleri tanımıyor. Umarım sizler için ele aldığımız bu konu işinize yaramıştır. Nexus Player özellikleri hakkında sizlerde bu konuda bilgi edindiniz. Bir sonraki yazımız Nexus Player Gamepad Kurulumu ve Oyun Uygulaması 

Son Güncelleme 12 Ocak 2023 Yazar Musa Üçarkuş