Android’de Telegram Grubu Sesli Arama

En son Telegram beta sürümü 7.3.0 artık grup sesli araması için yeni bir deneysel özelliğe sahiptir. Telegram‘da grup sesli arama özelliğini şu şekilde kullanabilirsiniz.

Android için Telegram Beta sürümünü indirin.

Bir grup açın oluşturun ve genişletmek için grup başlığına dokunun. Burada grup üyelerinin listesini, bildirim ayarlarını vb. Bulacaksınız. Şimdi sağ üst köşede bulunan dikey üç nokta simgesine dokunun ve ‘Sesli sohbeti Başlat’ı seçin.

1 11

Seçimi onaylamanızı isteyen bir açılır iletişim kutusu görünecektir . Lütfen sadece yöneticilerin konuşmasına izin veren bir onay kutusu olduğunu unutmayın. Bu, yönetici olmayan grup üyelerinin yalnızca dinleme modunda olmasını sağlamak içindir. Büyük bir grupta sesli arama yaparken kaosu önleyen oldukça kullanışlı bir seçenektir. Ayrıca, çağrı başlatma seçeneğine yalnızca yönetici olan üyeler erişebilir.

2 11

Aramayı başlattıktan sonra, varsayılan olarak sessize alınacaksınız . Konuşmadan önce, tıpkı sesli not gönderme şeklimiz gibi, büyük sesi açma düğmesine dokunmayı veya konuşmak için mikrofon düğmesini basılı tutmayı unutmayın.

Kendi sesinizi açtığınızda, mavi mikrofon düğmesi yeşil kalır ve hangi üyelerin konuştuğunu veya dinlediğini gösterir.

3 10

OS’ta Telegram Grubu Sesli Arama nasıl yapılır?

İOS’ta Telegram grubu sesli araması yapmak için, iOS için uygulamanın beta sürümünü indirmeniz gerekecektir . Adımların geri kalanı yukarıdakiyle aynı kalacaktır.

Ancak, iOS’ta Telegram beta kullanıcıları için sınırlı yuva olduğunu ve şu anda dolu olduğunu lütfen unutmayın. Dolayısıyla, aynı şekilde kaydolamama ihtimaliniz vardır.

Telegram Group Voice Calling WhatsApp’tan daha mı iyi?

Telegram grubu sesli arama özelliğini test ederken, WhatsApp gibi diğer mesajlaşma uygulamalarına kıyasla yeterince iyi buldum  . Yaptığım test çağrılarında herhangi bir gecikme olmadı. Bununla birlikte, Telegram’da bir grup görüşmesi başlatma sürecinin şu anda biraz hantal olduğunu itiraf etmeliyim.

Umarım Telegram, özelliği kararlı sürüme geçmeden biraz önce geliştirir veya daha iyi erişilebilirlik için WhatsApp gibi grup sohbeti ekranına arama düğmesini doğrudan ekler.