Ana Sayfa Haberler Nexus Player İlk Bağlantı ve Kurulum

Nexus Player İlk Bağlantı ve Kurulum

0

Nexus Player kurulumu aslında oldukça kolay ve hızlıdır. İlk olarak çıkan HDMI kablosunun bir ucunu Nexus Player arkasındaki HDMI girişine, diğer ucunu ise Televizyonunuzun arkasında veya yanında bulunan HDMI girişine takmanız gereklidir.

n1

Sonrasında Nexus Player’ın adaptörünü prize takmanız gerekmektedir.

n2

İlk aşamada Nexus Player’ı televizyona bağladık ve adaptörü de prize takarak çalıştırdık. Şimdi ise Televizyona tanıtma aşamasına geldik.

Televizyonunuz açarak Source veya Input tuşuna basın yok ise ayarlar üzerinden HDMI girişini seçin. Karşınıza selamlama ekranının gelmesini bekleyin.

n3

Karşılama ekranında dil seçiminizi yaptıktan sonra kumandanın tanıtılması için yukarıdaki ekran gelecektir. Burada kumandanızın sol ok ve yuvarlak tuşuna aynı anda basılı tutun. Bir süre sonra tanıtma işlemi tamamlanacaktır.

Şu andaki aşamada 2 önemli noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. İlki, WIFI yani kablosuz bağlantınızın olması ve bu bağlantının sağlıklı olması(-kesilmemesi) ; ikincisi ise kumandanızın yukarıdaki işlem ile tanıtılmış olması.

Şimdi, dil seçiminizi yaptıktan sonra WIFI ağınıza bağlanmanız gerekmektedir. Bu aşamada genellikle Nexus Player otomatik olarak yazılmış güncellemesi yapacaktır. Aynı Android telefonlar ve tabletlerde olduğu gibi sizden Google Hesabınız ile oturum açmanızı isteyecektir.

Google Hesap şifreniz aşamasında çok hoş bir özellik olarak isterseniz kumanda ile veya telefon/tablet/laptop ile şifrenizi girme seçenekleri sunulmaktadır. İşlemler bu kadar, kurulum tamamlandı.

                                                                                                          Hazırlayan : Barış KARAKUŞ

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.