Nexus Player gamepad

Bu yazımızda sizlere Nexus Player ilk bağlantı ve kurulum aşamaları hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyoruz. Son zamanlar da insanların sıklıkla bahsettiği Nexus Player oldukça ilgi gördü. Yapılan yorumlar incelendiğinde kullanıcılar ürün hakkında oldukça tedirgin. Kurulum ve kullanım aşamaları hakkında sorun yaşadıkları belirlendi. Cihaz kurulumu gayet basit fakat kalıplaşan düşünceler nedeni ile zor olduğu belirtildi.

Bu makalemizde sizler için Nexus kurulum aşamalarını ve incelemesini paylaştık. Nexus Player kurulumu aslında oldukça kolay ve hızlıdır. Hep birlikte yazımıza göz atalım. 

Nexus Player Kurulum

 İlk olarak çıkan HDMI kablosunun bir ucunu Nexus Player arkasındaki HDMI girişine, diğer ucunu ise Televizyonunuzun arkasında veya yanında bulunan HDMI girişine takmanız gereklidir.

Nexus Player Kurulum

Sonrasında Nexus Player’ın adaptörünü prize takmanız gerekmektedir.

İlk aşamada Nexus Player’ı televizyona bağladık ve adaptörü de prize takarak çalıştırdık. Şimdi ise Televizyona tanıtma aşamasına geldik.

Televizyonunuz açarak Source veya Input tuşuna basın yok ise ayarlar üzerinden HDMI girişini seçin. Karşınıza selamlama ekranının gelmesini bekleyin.

Nexus Player İlk Bağlantı

Karşılama ekranında dil seçiminizi yaptıktan sonra kumandanın tanıtılması için yukarıdaki ekran gelecektir. Burada kumandanızın sol ok ve yuvarlak tuşuna aynı anda basılı tutun. Bir süre sonra tanıtma işlemi tamamlanacaktır.

Nexus Player İlk Bağlantı

Şu andaki aşamada 2 önemli noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. İlki, WIFI yani kablosuz bağlantınızın olması ve bu bağlantının sağlıklı olması(-kesilmemesi) ; ikincisi ise kumandanızın yukarıdaki işlem ile tanıtılmış olması.

Şimdi, dil seçiminizi yaptıktan sonra WIFI ağınıza bağlanmanız gerekmektedir. Bu aşamada genellikle Player otomatik olarak yazılmış güncellemesi yapacaktır. Aynı Android telefonlar ve tabletlerde olduğu gibi sizden Google Hesabınız ile oturum açmanızı isteyecektir.

Google Hesap şifreniz aşamasında çok hoş bir özellik olarak isterseniz kumanda ile veya telefon/tablet/laptop ile şifrenizi girme seçenekleri sunulmaktadır. İşlemler bu kadar, kurulum tamamlandı.

Yukarıda siz Nexus kullanıcıları için sorumuzun yanıtına ulaştık. Sizlerde rahatlıkla almış olduğunuz bu cihazı televizyona bağlayıp keyfini çıkarın. Adımlar belirttiğimiz gibi oldukça basit. Nexus Player ilk bağlantı ve kurulum yazımız sona erdi. Bir sonraki konumuz Nexus Player Özellikleri