Samsung Galaxy Book Flex, şirketin Windows PC’lerle çok daha az başarılı olduğu bir alanda öne çıkan en son girişimdir. Ancak bu ikisi bir arada dizüstü bilgisayar, çoğunlukla başarılı sonuçlar elde etmek için bazı benzersiz özelliklerle güçlü performansın bir karışımını sunar.

15 inçlik parlak ekranından güçlü performansına ve daha da çarpıcı rengine kadar Galaxy Book Flex, Samsung’u PC görüşmesine geri getiren bir dizüstü bilgisayar olabilir. Dahası, şık Qi şarjlı dokumatik yüzey, diğer dizüstü bilgisayar üreticilerinin oyuncaklarını görmek istediğimiz benzersiz işlevselliği sunuyor.

w5kDmd9MeQEagRBDZ8XWoM 650 80

Samsung Galaxy Book Flex Alpha Özellikleri

İşlemci: 10.Nesil Intel Core i7 (Buz Gölü)
Bellek: 12GB RAM
Depolama: 512GB SSD
Ekran: 15.6 “QLED (1920 x 1080 piksel)
Boyut: 14 x 8.9 x 0.6 inç
Ağırlık: 3.4 pound
Limanlar: 2x Thunderbolt 3, 1x USB-C microSD okuyucu, kulaklık

Galaxy Book Flex’in fantastik dayanıklılığını ve sağlam performansını da seviyoruz, ancak bazı yıldız işaretleri içeriyor. Özellikle, klavyesi, şüpheli bir şekilde yerleştirilmiş parmak izi okuyucusu ve sığ tuşlar sayesinde alışmaya başlar.

Yine de, bu Samsung Galaxy Book Flex incelemesi, Samsung’un neden en iyi dizüstü bilgisayarlardan birini yaptığını gösterecek.

Samsung renklerle harikalar yaratıyor  ve Gök Mavi Galaxy Kitap Flex’i bir istisna değildir. Tıpkı Chromebook’ta olduğu gibi, alüminyum Galaxy Book Flex şasisi, sıçrayan ışığı yakalar, böylece tonların bir derecesini elde edersiniz.0,6 inç kalınlığında ve 3,4 pound ağırlığındaki Galaxy Book Flex, Dell XPS 15’ten  daha hafiftir.

5yT3WytCuEvDZSJxwFVijP 650 80

Dönüştürülebilir 2’si 1 arada olduğundan, Samsung Galaxy Book Flex’in ekranını tablet olarak kullanmak veya ekran veya çadır modunda desteklemek için 360 dereceye kadar döndürebilirsiniz. Samsung, S-Pen kalemine atıldığından, Galaxy Book Flex’in menteşesinin biraz daha güçlü olmasını umuyordum. Ne yazık ki, hafifçe 15.6 inç ekrana karşı yazmaya çalıştığımda, biraz titrediğini fark ettim. Neyse ki, Galaxy Book Flex’i tablet modunda kullandığınızda ekran bir sorun olmayacak kadar ağır.

Galaxy Book Flex’in daha hızlı Thunderbolt 3 USB-C bağlantı noktalarını sağ tarafında, güç düğmesinin ve S-Pen yuvasının yanında bulabilirsiniz. Normal USB-C bağlantı noktası, kulaklık girişi ve microSD okuyucu sol tarafta.

Samsung ayrıca bir USB-C – HDMI adaptörü ve bir USB-C – USB-A adaptörü de içeriyor. Ve her iki nispeten küçük parçayı da kaybedeceğimi varsaysam da, hiç yoktan iyidirler. Dell XPS 15 ve HP Spectre x360 15, her ikisi de USB-A ve Thunderbolt 3 ve HDMI içerir.

BSGWhpsFug96g2eQgWQL2P 650 80

Galaxy Book Flex’i parkta kısa bir süre dışarıda alarak, Açık Hava Modunu yararlı olduğunu kanıtladım. Gerçek güneş ışığının parlaması altında, Galaxy Book Flex’inekranı biraz soluk görünüyordu. Ancak bu modu tetiklemek için Fn + F10 tuşlarına basıldıktan sonra ekran, metnin daha okunaklı hale gelmesi ve renklerin daha canlı görünmesiyle popunun bir kısmını yeniden kazandı. 

Ancak, dış mekan modu eğlence için parlama ile mücadele edemedi. F9 fragmanını dışarıda bir eğikte izlemeye çalıştığımda, eklenen parlaklık, yansımalara yakalandığı için yazılanları daha net hale getirmedi.

6i2pDgGieRs3WsULWoJHGP 650 80

10.Nesil Intel Core i7-1065G7 CPU ve 12 GB RAM, Galaxy Book Flex’in hızlı çoklu görevlere izin verir. Ekranımı 1080p YouTube videosunun yanında Google Dokümanlar ve Giphy de dahil olmak üzere 12 Chrome sekmesi arasında böldüğünde donmaya rastlamadım.

sJrmH5umiPLEdaUUz6zq6N 650 80

Geekbench 4.3 genel performans ölçütünde Galaxy Book Flex, çok çekirdekli testte 19.137 ağ oluşturdu. Ve XPS 15’ten (Intel Core i9-9980HK işlemci ve 32GB RAM) 28.882’nin altına düşerken, Galaxy Book Flex’e kötü bir şekilde yansıtmadığından, test ettiğimiz XPS 15 modeli daha kasvetli bir CPU ve daha fazla bellek barındırıyor .

Bir esneklik hakkında konuşun. Samsung Galaxy Book Flex, Outdoors modu etkinken dizüstü bilgisayar pil testimizde 15 saat 44 dakika ve 13 saat 14 dakika sürdü. XPS 15 (OLED olmayan 4K: 8:48, 4K OLED: 8:07) ve Spectre x360 OLED çok daha az zaman aldı.

Gerek görsel olarak gerekse donanımsal olarak çok dolu ve fonksiyonel üretim yapılmış daha üretim yapılmadan çok fazla rağbet görmüş durumdadır.sağlamlık ve yedek parça olarak da Samsung garanti vermiş durumdadır.

 

 

#hayatevesigar

#evdekal