Mobil internet bankacılığı uygulamaları incelememize Garanti Bankası nın Cep Şube uygulamasıyla devam ediyoruz. 

Akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen mobil internet bankacılığı uygulamaları arasında en popüler olan konumunda bulunan Cep Şubesi uygulamasında banka şubesinden yapabileceğiniz hemen hemen her işlemi yapabiliyorsunuz. Uygulamaya sahip olmak için yapmanız gereken şey telefonunuz uygulama marketine girerek Garanti Cep Şube uygulamasını ücretsiz şekilde indirmek.

Daha sonra Garanti Para Card ınız veya kredi kartınız ile uygulamaya kendinizi tanımlıyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise cep telefonu numaramızın banka nezdinde ilgili hesaba ve karta tanımlı olması gerektiği.
Uygulama açıldığında ana ekrandan giriş butonuna basarak giriş yapıyoruz. Eğer mobil internet verisi ile bağlı isek ve telefonumuzdaki hat banka bilgilerinde kayıtlı olan numaramız ise yalnızca internet bankacılığı parolamızı yazarak giriş yapabiliyoruz. Ancak wi-fi ile internete bağlı isek veya bankada kayıt olan numaramızdan farklı bir hat kullanıyorsak İnternet Bankacılığı parolamızın ardından bankada kayıtlı olan numaramıza banka tarafından sms ile doğrulama kodu gönderiliyor.

gg1

Giriş ekranlarını geçtiğimizde uygulama bize internet bankacılığı güvenlik resmimizi ve son giriş bilgilerimizi gösteren bir tablo raporluyor. Eğer bu bilgilerde bir tutarsızlık farkedersek (son giriş tarihi vs) vakit kaybetmeden bankamız ile iletişime geçememiz gerekiyor.

gg2

 

gg3

Uygulamaya girdiğimizde ana sayfamız üzerinden hesaplarımıza,kredi kartlarımıza, bireysel kredi bilgilerimize ulaşabiliyoruz ve bu ürünlerle ilgili talimat ve başvurularda bulunabiliyoruz. Aynı zamanda uygulama üzerinden birçok kuruma ait faturaları ödeyebiliyoruz.

gg4

 

gg5

 

gg6

Uygulama üzerinden sahip olduğumuz kartların ve internet bankacılığına girerken kullandığımız paroları değiştirebiliyor, döviz kurlarını hızlı bir şekilde çevirebiliyor, borsa dahil piyasa takibi yapabiliyoruz. Ayrıca mesai saatleri içerisinde “Bize Ulaşın” kısmından garanti bankası müşteri temsilcilerinden anlık olarak destek alabiliyoruz.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN