Ana Sayfa Oyun Nexus Player Gamepad Kurulumu ve Oyun Uygulaması

Nexus Player Gamepad Kurulumu ve Oyun Uygulaması

0

Nexus Player cihazının isteğe bağlı alınabilecek olan Asus GamePad’i bulunmaktadır. Bu ürün sayesinde hem Nexus Player Android arayüzünü GamePad sayesinde kolaylıkla kullanabilir hem de oyun oynarken oldukça rahat edebilirsiniz.

p1

Gamepad ile ilgili olarak ilk dikkat çeken nokta, kullanım kolaylığı sağlaması için Akıllı Kumanda üzerindeki düğmelerin birebir olarak Asus GamePad üzerine de yerleştirilmiş olması. Sol ok, Yuvarlak, Kapama tuşlarının birebir olması oldukça memnun edici bir özellik.

p2

Nexus Player arayüzü yukarıdaki şekildedir. Buradan tüm uygulamalara ulaşabilirsiniz. Müzik dinleyebilir, Film izleyebilir, Oyun oynayabilir veya internette Surf yapabilirsiniz. Buradaki en güzel özelliklerden birisi ise tüm bu işlemleri VoiceControl sayesinde de yapabiliyor olmanız. Şu anda Türkçe desteği olmasa da ingilizce komut verebilirsiniz. Örnek olarak ” How is the weather today in Istanbul? ” şeklinde uzun cümleler ile veya oldukça kısa ve öz olarak ” Open Google Play ” şeklinde komutlar verebilirsiniz.

 

Şimdi gelelim GamePad kurulumuna…

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Asus GamePad’inizin ortadaki Açma/Kapama tuşuna 3 saniye basılı tutarak çalıştırın. Aynı kumanda da olduğu gibi ekrana hemen eşleştirme resmi çıkacaktır. Gamepad üzerindeki 4 ışık da aynı anda yanıp sönecektir. Bu sayede eşleşmeye hazır olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer bir sorun olursa ve bu ışıklar yanıp sönmez ise kendiniz Sol Ok tuşu ile Yuvarlak tuşuna aynı anda 5 saniye boyunca basılı tutarak eşleştirme moduna alabilirsiniz. 4 adet ışık yanıp sönmeye başladığında eşleşmeye hazır olduğunu anlayabilirsiniz.

Şimdi televizyon ekranınında kumanda yardımı ile aşağıya inerek Settings yani Ayarlar kısmını bulup seçiniz.

Aksesuarlar kısmından ( Remote&Accessories) cihaz ekle (Add Device) seçiniz.,

Karşınıza gelen listeden Asus GamePad’i seçiniz ve işlem tamamlanmış olacaktır.

Nexus Player ana ekranında Games Google Play yazan logoyu tıklayarak oyunlar menüsüne ulaşabilirsiniz.

p3

Karşınıza gelecek olan ekrandan veya Google Play arayüzünden oyunlara ulaşabilirsiniz.

p4

 

Google Play ekranı yukarıdaki gibidir. Burada sol taraftan sırasıyla Eğlence, Müzik, Games sekmelerinden istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz.

Hazırlayan : Barış KARAKUŞ

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA