Ana Sayfa Bilgisayar Microsoft Teams’de Gezinmek Yakında Çok Daha Kolay Olacak

Microsoft Teams’de Gezinmek Yakında Çok Daha Kolay Olacak

0

Microsoft, adımlarınızı önemli dosyalara geri götürmenizi sağlayan yeni bir geçmiş özelliği geliştiriyor.

Belirli dosya ve klasörlerin nerede olduğunu her zaman unutan biriyseniz, Microsoft’un size özel harika bir Teams güncellemesi vardır. Yakında Microsoft Teams, belge geçmişinizde hızla ileri geri gitmenize olanak tanıyacak, böylece üzerinde çalıştığınız parçayı kolayca bulabileceksiniz.

Microsoft Teams için Yeni Bir Geçmiş Menüsü

Microsoft, bu özelliği duyuran resmi bir blog gönderisi yapmadı, ancak Microsoft 365 Yol Haritası’na bir geçmiş menüsü özelliği koydu. Yol haritası, Microsoft’un geliştirme sürecine göz atmanın ve hangi özelliklerin ufukta olduğunu görmenin harika bir yoludur.

Yol haritası kısa süre önce “Microsoft Teams: Geçmiş Menüsü” adlı bir özelliğe sahip bir güncelleme aldı. Bu özellik Şubat 2021 için planlanmıştır ve açıklaması aşağıdaki gibidir:

Teams masaüstü istemcileri için Geçmiş Menüsü, geri ve ileri gezinme seçeneklerinin üzerine gelindiğinde son ziyaret ettiğiniz konumları görüntüler. Menüyü kullanarak hızlı bir şekilde önceki konumlara geri dönebilir, böylece sekmeler veya belgeler gibi yuvalanmış konumlara hızla geri dönmeyi çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Menüye klavye kısa yoluyla da erişilebilir.

Temelde bu yeni özellik, Teams’de ziyaret ettiğiniz tüm dosyaları ve belgeleri hatırlayacaktır. Önceki bir belgeyi tekrar ziyaret etmek istediğinizde, geri düğmesinin üzerine gelebilir ve bir şekilde bir web tarayıcısı gibi onu tekrar bulabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Oluyor

Bu güncelleme, Microsoft’un yakın zamanda Teams için duyurduğu pek çok güncellemeden biri. Mevcut COVID-19 salgını insanları evden çalışmaya zorlamaya devam ederken, şirketin Teams ile güçlü bir şekilde ilerlediği görülüyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Örneğin, son zamanlarda Outlook e-postalarının Teams içine yerleştirilebilir hale geldiğini gördük. Bu, artık e-postaları tartışmak için Teams’e kopyalayıp yapıştırmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Sadece e-postayı içe aktarın ve iş arkadaşlarınızla bunun hakkında konuşun.

Microsoft ayrıca Teams uygulamalarının ana pencereden açılmasına izin veriyor. Bu nedenle, gözlerinizi belirli bir uygulamada tutmak istiyorsanız, Teams uygulamaları arasında geçiş yapmadan onu açıp farklı bir monitöre yerleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki iki özelliğin yanı sıra bu Geçmiş Modu duyurusu, Aralık 2020’de yapıldı. Microsoft’un hem şimdi hem de COVID-19 öldükten sonra ekiplerin uzak çalışma dünyasında zorlu bir güç haline gelmesini istediği açıktır.

Microsoft Teams Kayıp Dosyaları Geçmişi Yapıyor

Dosyalarının nerede olduğunu her zaman unutan biriyseniz, gözlerinizi kısa süre içinde Microsoft Teams’de tutmak isteyeceksiniz.

Yakında Microsoft Teams’e gelenlerin hepsi bu değil. Program ayrıca, iş arkadaşlarına ve arkadaşlara telefon etmeyi kolaylaştırmak için yakında büyük bir çağrı güncellemesi alacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA