Microsoft, adımlarınızı önemli dosyalara geri götürmenizi sağlayan yeni bir geçmiş özelliği geliştiriyor. Microsoft Teams Geçmiş Menüsü size birçok kolaylık sağlayacak.

Belirli dosya ve klasörlerin nerede olduğunu her zaman unutuyor musunuz? Microsoft’un size özel harika bir Teams güncellemesi var. Yakında Microsoft Teams, belge geçmişinizde hızla ileri geri gitmenize olanak tanıyacak. Böylece üzerinde çalıştığınız parçayı kolayca bulabileceksiniz.

Microsoft Teams için Yeni Bir Geçmiş Menüsü

Microsoft, bu özelliği duyuran resmi bir blog gönderisi yapmadı, ancak Microsoft 365 Yol Haritası’na bir geçmiş menüsü özelliği koydu. Yol haritası, Microsoft’un geliştirme sürecine göz atmanın ve hangi özelliklerin ufukta olduğunu görmenin harika bir yoludur.

Yol haritası kısa süre önce “Microsoft Teams: Geçmiş Menüsü” adlı bir özelliğe sahip bir güncelleme aldı. Bu özellik Şubat 2021 için planlanmıştır ve açıklaması aşağıdaki gibidir:

11858 teknik destek

Teams masaüstü istemcileri için Geçmiş Menüsü, geri ve ileri gezinme seçeneklerinin üzerine gelindiğinde son ziyaret ettiğiniz konumları görüntüler. Menüyü kullanarak hızlı bir şekilde önceki konumlara geri döner. Böylece sekmeler veya belgeler gibi konumlara hızla geri dönmek çok daha kolay hale gelir. Menüye klavye kısa yoluyla da erişilebilir.

Temelde bu yeni özellik, Teams’de ziyaret ettiğiniz tüm dosyaları ve belgeleri hatırlayacaktır. Önceki bir belgeyi tekrar ziyaret etmek istediğinizde, geri düğmesinin üzerine tıklayın. Ardından web tarayıcısında olduğu gibi bi önceki ekrana geri gelir.

Microsoft Teams Geçmiş Menüsü

Teams’in Yeni Özellikleri

Bu güncelleme, Microsoft’un yakın zamanda Teams için duyurduğu pek çok güncellemeden biri. Mevcut COVID-19 salgını insanları evden çalışmaya zorlamaya devam ederken, şirketin Teams ile güçlü bir şekilde ilerlediği görülüyor.

Örneğin, son zamanlarda Outlook e-postalarının Teams içine yerleştirilebilir hale geldiğini gördük. Bu, artık e-postaları tartışmak için Teams’e kopyalayıp yapıştırmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Sadece e-postayı içe aktarın ve iş arkadaşlarınızla bunun hakkında konuşun.

Microsoft ayrıca Teams uygulamalarının ana pencereden açılmasına izin veriyor. Bu nedenle, gözlerinizi belirli bir uygulamada tutmak istiyorsanız, Teams uygulamaları arasında geçiş yapmadan onu açıp farklı bir monitöre yerleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki iki özelliğin yanı sıra bu Geçmiş Modu duyurusu, Aralık 2020’de yapıldı. Microsoft’un hem şimdi hem de COVID-19 öldükten sonra ekiplerin uzak çalışma dünyasında zorlu bir güç haline gelmesini istediği açıktır.

Microsoft Teams Kayıp Dosyaları Geri Getiriyor

Dosyalarının nerede olduğunu her zaman unutan biriyseniz, gözlerinizi kısa süre içinde Microsoft Teams’de tutmak isteyeceksiniz.

Yakında Microsoft Teams’e gelenlerin hepsi bu değil. Program ayrıca, iş arkadaşlarına ve arkadaşlara telefon etmeyi kolaylaştırmak için yakında büyük bir çağrı güncellemesi alacak.