Twitter jack Dorsey tarafından 2006 yılında geliştirilmiştir. 5 Nisan 2011 tarihinde Türkçe dil desteği uygulanmaya başlamıştır.

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte mobil cihazların ve akıllı telefonların kullanılmasıyla birlikte sosyal ağlarda oldukça gelişerek popülerlik kazandı.

Günümüz sosyal medya hesapları arasında gün geçtikçe özelliklerine yenisini ekleyen twitter oldukça sade ve anlaşılır arayüzü ile kullanıcılarını yormadan zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Özellikle son birkaç yıl içerisinde diğer ülkelere oranla en çok twitter kullanım seviyesi türkiye olarak belirlenmiştir.

Twitter kullanıcıları gündemi bu platformdan takip ediyor ve görüşlerini bu platformdan iletiyor.

Günümüzde yeni nesil iletişim aracı olarak kullanımına devam ediyor. Twitter üzerinden attığı tweetler herkes tarafından görülebildiği gibi sadece arkadaşların görebileceği şekilde kısıtlanabilir de.

Twitter üzerinde Açık veya gizli oluşturabileceğimiz listelere dilediğimiz kadar kişi ekleyebilir  ve kişilerin kimleri takip ettiğini hangi paylaşımları yaptığını görebiliriz.

Tüm bunların yanı sıra karşılıklı birbirini takip eden kullanıcılar Direkt Mesaj özelliği ile mesajlaşabilmekte dir.Bu özelliği de biz kullanıcıları olumlu yönde etkilemekte

Twitter pek çok şeyden haberdar olmak ve iletişimde kalmak için oldukça ideal bir sosyal medya platformu. Fakat bu haberdar olma durumu kimi zaman can sıkabiliyor.

Bu makalemizde twitter’ın sessize alma özelliğini kullanarak bu sorunu ortadan nasıl kaldırabiliriz inceleyelim.Twitter’in bu özelliği kimseyi engellemiyor veya takipten çıkarmıyor. Fakat bu özelliği kullanıcıyı sessize alırsak o hesabın tweetlerini göremiyoruz.Sessize aldığımız kişiler onları sessize aldığımıza dair bilgilendirme gitmiyor.

Sessize almak istediğimiz kişinin sağ üst kısmında yer alan tik işaretine tıklayalım.açılan pencereden @twitter adlı kullanıcıyı sessize al kısmına tıklayalım ve işlemi tamamlayalım.

1 1

İşlem oldukça basit.

Bu özellik sadece kullanıcılar için değil kelimeler,cümleler,emojiler ve etiketleride sessize alabiliyor.

Bunun için yapmamız gereken çok basit.

Twitter hesabımızda ayarlar ve gizlilik  kısmına giriş yapalım.

2 1

Karşımıza gelen pencereden sessize alınan kategoriler bölümüne tıklayalım.Bu işlemin ardından ana sayfamızda görmek istediğimiz kelime,isim ifade veya etiketleri tek tek ekleyerek istemediğimiz kelimelerden kurtulabiliriz.

Yapılması gereken işlemler oldukça basit

Son Güncelleme 3 Ağustos 2020 Yazar Pınar Güldökmez