Microsoft şirketi android tabanlı cihazlar için Office uygulamalarını tek bir uygulamada birleştirdi. Google Play Store üzerinden kolayca ulaşılabilecek olan bu uygulama kullanıcıların işlerini bir hayli kolaylaştıracak.

Microsoft Office Mobile

Office uygulamaları üzerinde birçok değişiklik yapmayı planlayan Microsoft, Android tabanlı cihazların yanı sıra İos işletim sistemli cihazlar içinde bu uygulamayı kullanıma sokmayı planlıyor. Böylece mobil kullanıcıların kullanımını rahatlacak ve daha basit bir hale getirecek olan bu uygulama ilk olarak Play Store’da Beta sürüm olarak kullanılabilecek.

 

Microsoft Office Mobile1

İlk olarak Android kullanıcılarının hizmetine sunulan bu uygulama Office uygulamalarını tek bir sistemde birleştirecek. Uygulama içerisinde Word, Excel , PowerPoint gibi uygulamalar kolaylıkla erişilebilecek. Kullanıcılar bu uygulamalara tek tıkla ulaşabilecekler. Ayrıca kolay bir şekilde not alabilmemizi sağlayan Yapışkan Notlar uygulamasına da bu sistem üzerinde rahatça ulaşabileceğiz ve her yerden bu notlara ulaşım yapabileceğiz.