Tenda ap4 Access Point kurulumu

Tenda ap4 Access Point kurulum işlemleri için öncelikle Tenda ap4 modeminizi bilgisayarınıza, telefonunuza yada tabletinize kablosuz olarak yada ethernet kablosu yardımıyla bağladıktan sonra bir internet sayfası açalım ve açtığımız sayfanın adres satırına tıklayarak aşağıda gösterildiği gibi yazalım.

1

192.168.0.254 ip adresini yazıp giriş yaptıktan sonra yukarıdaki gibi görünen sayfa açılacaktır.

Kullanıcı adına ”admin

11858 teknik destek

şifreye ”admin” yazarak giriş sağlayalım.

2

Ardından karşınıza gelen ekranın sol menüsünden Quick Setup yazısına tıklayalım.

Gelen ekranda Unıversal Repeater seçeneğine ve Next seçeneğine tıklayalım.

3

Gelen ekranda çevrenizdeki kablosuz ağ isimlerini göreceksiniz.

Sizin bağlanmak istediğiniz kablosuz ağ hangisi ise bu ekrandan seçelim ve ardından Next seçeneğine tıklayalım. Çıkmaz ise kablosuz ağ adınız sayfayı yenileyelim.

4

 

Key yazan seçeneğe bağlanacağımız kablosuz ağın şifresini yazalım ve ardından Next bölümüne tıklayalım.5

Değişiklik yapmadan Next diyelim.

6

Kurulum işlemleriniz tamamlanmıştır. Yazdığınız kablosuz ağ şifresinde problem yok ise bağlantınız hazır ve Tenda AP4 cihazınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

AP4, mevcut WiFi’ınızı genişletmek ve konsol, yazıcı, akıllı telefon, tablet gibi aygıtlarınız için daha güçlü sinyaller üretmek için tasarlanmıştır. PoE özelliği ve duvara monte seçeneği ile dilediğiniz yerde kullanma esnekliği sunar. Evrensel genişletici, İstemci (İstasyon), WISP gibi çeşitli uygulama senaryolarına uyarlanabilen çoklu kullanım moduna sahip AP4 büyük evlerde, villa tipi konutlarda, restoranlarda ve büyük mağazalarda Wi-Fi genişletici olarak ideal bir kullanım alanına sahiptir.

 

İlişkili Bağlantı:Tenda Mw3 Router Kurulumu