knight online disconnected from server 2 70 hatası nedir

Bu yazımızda sizlere Knight Online Knight Online DisconnectedFromServer(2)(70) hatası çözümü hakkında bilgilendirme iletileceğiz.

İlk yayınlanma tarihi 2002 olarak bilinen Knight Online oyunu günümüze kadar süre gelmiştir. Ancak bu süre zarfında bir çok yenilikler güncellemeler yapılmıştır. Çağa her ne kadar ayak uydursa da eski bir oyun motoru üzerine inşa edilmiştir. Böylece yapılan yenilikler belirli sınırlar içerisinde olduğundan oyunun temel yapısı değişmemiştir. Bu durum, oyuncuları çok memnun edip günümüze kadar gelmesinin en büyük sebeplerindendir. Ancak beraberinde bir takım sorunlar da kullanıcılar tarafından tecrübe edilmektedir.

Bazı sorunlar oyunculardan kaynaklanmakta iken bazıları sunucu kaynaklı olmaktadır. Bu yazımızda Knight Online DisconnectedFromServer(2)(70) hatası nedir nasıl çözülür bunu inceleyeceğiz.

Knight Online DisconnectedFromServer(2)(70) Hatası Nedir?

Disconnected hataları genel olarak bağlantının kesilmesi kaynaklıdır. Bilgisayarınızda oyun ile iletişim anlık olarak kesildiğinde bu sorun yaşanır. Online bir oyun olduğu için milisaniyelik gecikmeler bile yeteneklerinizi doğru kullanmanıza engel olur. Ancak bir saniyelik bile bağlantı kesilmesi ise sizin oyundan kopmanıza sebep olmaktadır.

Hata Neden Kaynaklanır?

Özellikle son zamanlar karşılaşılan bu hatanın çözümü için direkt olarak kesin cevap yoktur. Ancak sizden kaynaklı olabilecek unsurları kontrol etmeniz gerekir. İnternet bağlantınız kaynaklı olabilirken bilgisayarınız kaynaklı bir sebepte sorunu yaşamanıza sebep olur.

İnternet Bağlantınızdan Kaynaklanabilir

DisconnectedFromServer(2)(70) hatası alıyorsanız ve bağlantınız Wi-Fi üzerinden ise ethernet kablosunu tercih edebilirsiniz. Download, upload ve ping değerlerinizi kontrol ediniz.

knight online disconnet from server 2 70 hatası için internet değerleri

Ping 150 üzeri ise, download 8mbps ve upload 1,5 mbps altında ise risk oluşturmaya başlar. Ayrıca kullandığınız modem eski veya aktif olmayan yazılıma sahipse soruna sebebiyet verir.

Bilgisayarınızdan Kaynaklanabilir

Eğer bilgisayarınızda CPU ve GPU güç tüketimi çok fazla mı kontrol edin. Bunu CTRL+ALT+DELETE tuş kombinasyonu ile görev yöneticisini açıp performansı izleyebilirsiniz. Böylece izlediğiniz değerler çok yüksekse veya bilgisayarınız çok ısınıyorsa işlemciniz buna müdahale eder.

İşlemciye göre değişir ama CPU genellikle 100 dereceye kadar çıktığında anlık sert bir şekilde frekans düşürüyor. Bunu kendini koruması için yapar. Bu sırada anlık olarak bağlantınız kesilmesine bir sebep oluşturur. İşlemci çalışma durumunu kendiniz sınırlandırabilirsiniz.

Knight Online DisconnectedFromServer(2)(70) Hatası Çözümü

Günümüzde bir çok laptop bilgisayarda artık ethernet girişi bulunmuyor. Wi-Fi üzerinde bağlı iken bu hata ile karşılaşıyorsanız ethernet-usb dönüştürücü kullanabilirsiniz. Eğer bu şekilde sorun yaşamıyorsanız internet bağlantısı kaynaklı sorunu bu şekilde çözersiniz.

Soğutma sistemi kötü olan veya düşük frekansa sahip CPU ile kullanıyorsanız işlemcinizi kısıtlayın. Bunu yapmak için bilgisayarınızda arama yerine güç planını düzenle yazıp aratın. Daha sonra gelişmiş güç ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın. Buradan sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda işlemci güç yönetimi seçeneğini göreceksiniz. Bunu seçerek en yüksek işlemci durumu seçeneğini 95, 90 veya 85 olarak değiştirebilirsiniz.

disconnet from server 2 70 hatası için cpu sınırlandırma

İşlemcinizi en fazla ulaşabileceği frekansı kendiniz seçerek bilgisayarınızı yüksek sıcaklıklardan korumuş olursunuz. Böylece CPU nun kendini korumaya almak için ani düşüşlerin bir nevi önüne geçmiş olacaksınız. Ancak sisteminiz sağlıklı ve tüm yöntemlere rağmen sorun yaşamaya devam ediyorsanız oyun resmi sitesi üzerinden bildirimde bulunabilirsiniz.