Kabul edelim: Dizüstü bilgisayarınızdaki web kamerası kötü kokuyor. Neyse ki alternatifler var. Zoom aramalarınızda daha iyi görünmek, ancak yeni bir ekipman parçası almak istemiyorsanız, telefonunuzu web kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızın ve çocuklarınızın fotoğraflarını çekmek için kullandığınız akıllı telefon, müşteriler ve iş ortaklarıyla sohbet ederken iyi görünmenizi sağlamak için başka bir amaca uygun hale getirilebilir. İster iPhone, ister Android akıllı telefon, Mac veya PC’niz olsun, telefonunuzu web kamerası olarak nasıl kullanacağınıza dair birkaç yol göstereceğiz.

Başlangıç ​​olarak, en iyi görüntülü sohbet uygulamalarından birini doğrudan akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Zoom, Skype, Google Duo ve Discord, hem Android hem de iOS cihazlar için ücretsiz mobil uygulamalara sahiptir.

Ancak, akıllı telefonunuzu bilgisayarınızın web kamerası olarak kullanmak istiyorsanız, biraz farklı bir şey yapmanız gerekecek. Bu, telefonunuza Wi-Fi aracılığıyla bilgisayarınızdaki bir uygulamaya sinyal yayınlayan bir uygulamayı indirmeyi içerir. Bu masaüstü uygulaması daha sonra seçtiğiniz video konferans hizmetine (Skype, Zoom, vb.) Telefonunuzun bir web kamerası olduğunu söyler.

Screenshot 5

Unutulmaması gereken birkaç nokta: Telefonunuzu uzun bir süre web kamerası olarak kullanmayı planlıyorsanız, telefonunuzdan video akışı yapmak pilini kısa sürede bitireceğinden bir güç kaynağına bağlı tutmanızı öneririz. .

Ayrıca, en iyi iPhone tripodlarından birini almanızı öneririz , böylece telefonunuzu bir kitap setine veya daha tehlikeli bir şeye dayanmanıza gerek kalmaz. Bu tripodlar genellikle her türden telefonla çalıştığından, Android sahipleri korkmaz.

Screenshot 2 2

Telefonunuzu web kamerası olarak nasıl kullanacağınızı öğrenmeye hazır mısınız? İşte akıllı telefonunuzu bir video konferans kamerasına dönüştürmek için kullandığımız favori uygulamalarımız.

Ücretsiz deneme sürümüne sahip diğer web kamerası yazılımlarının çoğunun aksine, iCam’in uygulamasının fiyatı 5 ABD dolarıdır, ancak akıllı telefonunuzun her iki kamerasının kullanımı da dahil olmak üzere tam çözünürlüklü video dahil tüm özelliklerine sahip olursunuz. iCam’in mobil uygulaması hem Android hem de iOS cihazları için mevcuttur ve Wi-Fi üzerinden akış yapabilir veya USB aracılığıyla bilgisayarınıza doğrudan bağlanabilir.

İCam uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra, uygun yazılımı Mac’inize veya PC’nize yüklemeniz gerekir. Akıllı telefonunuzdaki uygulama daha sonra bilgisayarınızdaki programla konuşur; Zoom, Google Hangouts ve Skype, iPhone’umun kamerasını kaynak olarak tanıdı.

Screenshot 1 1

EpocCam Webcam uygulamasını akıllı telefonunuza indirip kurduktan sonra , uygun sürücüleri Mac veya PC’nize yüklemek için www.kinoni.com adresine yönlendirileceksiniz . Ardından, EpocCam iPhone Webcam Viewer’ı Mac veya PC’nizdeki App store’dan indirmeniz ve hem telefonunuzun hem de bilgisayarınızın aynı Wi-Fi ağında olması gerekir.

Sürücüler yüklendikten sonra, telefonunuzdaki uygulama, bazı dairelerle birlikte telefonunuzun bir simgesini gösterecek şekilde değişecektir. Uygulamayı dizüstü bilgisayarınızda başlattıktan sonra, bilgisayarınızda iPhone’unuzun kamerasından video görmelisiniz.

Başlangıçta iPhone’unuzda yalnızca arka kamerayı kullanabilirsiniz, ancak uygulama için bir derecelendirme bırakırsanız, ön kamerayı kullanabilirsiniz. EpocCam’in ücretsiz sürümü, kameranızın çözünürlüğünü 640 x 480 ile sınırlar ve uygulama bir reklamla başlar; Ücretli sürüme (7,99 $) yükseltirseniz, 1080p’ye kadar çözünürlüklerde yayın yapabilir, yakınlaştırmak için sıkıştırmayı kullanabilir, ışık kaynağı olarak iPhone’un flaşını kullanabilir, HDR video alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.