Canon Pixma G1411 yazıcı bilgisayara kurulumu

Bu yazımızda sizlere mürekkep tanklı Canon Pixma G1411 yazıcı kurulumu ve teknik özellikleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

Eğer büyük bir işletmeniz yoksa veya çok yoğun bir kullanım ihtiyacınız yoksa bu yazıcı ihtiyacınızı karşılar. Özellikle küçük işletmeler ve ev kullanıcı için tasarlanmıştır. Kaliteli ve pratik kullanım ile öne çıkan yazıcıda mürekkep tankı bulunmaktadır. Siyah ve küçük puntolu metinler gayet okunaklı ve net bir biçimde basıyor. Böylece çözünürlük konusunda sorun yaşamıyorsunuz.

Teknik Özellikleri

Yüksek kaliteli baskı yapabilen Canon Pixma G1411 yazıcı 4800×1200 dpi’lik baskı kalitesi ede ediyor. Böylece isterseniz yüksek çözünürlüklü görsel çıktılar da alabilirsiniz. Eğer fotoğraf basmak istediğinizde tam profesyonel olmasa da ihtiyacınızı karşılayacak kadar netlikte sonuç elde edersiniz.

Bağlantı seçeneği olarak USB bağlantısı sayesinde bilgisayara saniyeler içerisinde pratik kurulum imkanı tanıyor. USB günümüzün en sık kullanılan kablolu bağlantılarından biridir ve modern her bilgisayarda USB girişi bulunmaktadır. Böylece her bilgisayardan kolayca çıktı almak mümkün hale geliyor.

Farklı kağıt tiplerini desteklemektedir. Düz kağıt, fotoğraf kağıdı ve zarf gibi kağıtlara kolaylıkla baskı yapabiliyor.

Ayrıca A4, A5 ve B5 gibi farklı boyutlardaki kağıtları kullanarak baskı yapabilirsiniz. Bu sayede çeşitli formatlarda belgeler oluşturabilirsiniz. Canon Pixma Yazıcı Entegre mürekkep kartuşları bulunmaktadır. Mürekkep sistemi hibrittir. Çerçevesiz baskı yapabilir ve arka kağıt beslemesi sayesinde kağıtları güvende tutabilirsiniz.

Canon Pixma G1411 Yazıcı Kurulumu

Yazıcınızın kutusundan çıkan güç kablosunu prize takın. Ardından üzerinde bulunan koruyucu jelatinleri çıkarınız. Kağıt tepsisine bir miktar kağıt yerleştiriniz. Ardından kapağını kapatınız.

Canon Pixma G1411 yazıcı özellikleri

Yazıcınızı açma-kapama düğmesine basarak çalıştırın. Daha sonra yazının üzerinde bulunan (i) düğmesine basarak yazıcının Wi-Fi şifresi gibi bilgilerin çıktısını alınız. Böylece yazıcıyla ilgili bilgileri elde edeceksiniz. Ayrıca Canon Pixma G1411 Wi-Fi şifresini öğreneceksiniz.

Eğer kablolu kurulum yapacaksanız USB kablosunun B ucunu yazıcıya, A ucunu bilgisayara takınız. Yazıcının sürücüsünü web sitesi üzerinden indirerek kurulum adımlarını izleyiniz.

Ancak cep telefonunuza Wi-Fi ile bağlanmak istiyorsanız telefonunuza Canon uygulamasını indiriniz. Google Play Store veya Apple Store de bulunan Canon Print Inkjet Selphy uygulaması ile kurulum yapınız. Uygulamayı edindikten sonra cihaz ekle bölümünden cihazınızın ismi çıkacaktır. Bunun için Canon Pixma G1411 yazıcı üzerinde bulunan Direct tuşuna bastığınızda Wi-Fi ismi görünüyor. Telefonunuzdan Wi-Fi ayarlarından yazının ismine tıklayın. Daha sonra uygulama ekranında yazıcınızın ismi görünecek ve tıklayarak kurulumu bitiriniz. Telefonunuzun Wi-Fi si yazıcıya bağlı iken çıktı alabildiğinizi unutmayınız.

Ayrıca farklı modelde benzer özelliklere sahip Canon yazıcı kurulumu hakkında konumuza da göz atabilirsiniz.