iTunes Hediye Kartlarını nasıl aktif ederim

Bu yazımızda sizlere iTunes hediye kartlarını kullanma nasıl yapılır tüm işlem adımlarını detayları ile anlatıyoruz.

Öncelik bir iPod, iPad veya iPhone için kullanacaksanız bir Apple ID oluşturmuş olmanız gerekiyor. Daha sonra App Store’a girmeniz gerekmektedir. Ardından App Store üzerinden hediye kartlarınızı kullanabiliyorsunuz.

iTunes hediye kartları bazı kullanıcılara ürün ya da hizmet ile beraber verilmektedir. Eğer sizlerde bu kupona sahipseniz nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

iTunes Hediye Kartlarını Kullanma

Öncelikle ios işletim sistemine sahip cihazınızda App Store mağazasını açınız. Daha sonra “Öne Çıkanlar” bölümüne geliniz. Ardından bu bölümün en altına inelim. Burada karşınıza “Kodu Kullan” seçeneği gelecektir. Burada yer alan kodu kullan seçeneğine dokunalım.

iTunes Hediye Kartlarını Kullanma

Karşımıza gelen ekranda “Kodunuzu elle de girebilirsiniz” seçeneğine dokunalım.

Kodumuzu girelim ve “Kodu Kullan”a dokunalım. Bir iTunes Hediye Kartınız varsa, kartın arkasındaki “X” ile başlayan 16 basamaklı kodu kullanalım.

Bir iTunes Hediye Kart kodunu kullandıktan sonra, iTunes hesap bakiyeniz güncellenir. Bakiyenizin görünmesi için Apple ID’mizden çıkıp tekrar girmeniz gerekebilir.

Mac veya PC için iTunes Hediye Kartı Tanımlama

Öncelikle bilgisayarınızda yer alan iTunes’un en son sürümünün yüklü olması gerekir. Güncel değilse giriş yaptığınız an güncelleme uyarısı çıkacaktır. Güncelleme butonu ile güncelleme işlemini başlatınız. Ardından yönlendireceğimiz işlem adımlarını izleyiniz.

iTunes’a Apple ID’miz ile girelim.

Hızlı Bağlantılar” bölümüne girelim. Daha sonra burada yer alan “Kodu Kullan”ı tıklayalım.

Mac veya PC için iTunes Hediye Kartı Tanımlama

Bu alana kodumuzu girelim. Daha sonra ekranda yer alan “Kodu Kullan” seçeneğine tıklayalım. Böylece kodunuz aktif olacaktır.

Böylece iTunes hediye kartlarını kullanma işlemini sizlere detaylı bir şekilde anlattık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca iTunes için Apple kimliği ile kayıt olma hakkında makalemize de göz atabilirsiniz.