android rehberi aktarma

Android Telefonlarda Rehber Yedekleme konusu son dönemlerde oldukça yaygınlaştı. Gelişen telefon teknolojisi beraberinde birbirinden farklı onlarca marka ve özelliği de beraberinde getirdi.

Yeni bir telefona geçmek kullanıcılar için iyi ancak zaman zaman bazı sorunlar ile karşılaşmak mümkün. Özellikle eski telefonumuzda kullandığımız uygulamalar, resim, video, rehber ve benzeri kişisel bilgilerimiz önemli. Bunları kaybetmek istemeyen bir çok kullanıcı var. Bizlerde bu kullanıcılar arasındayız. Siz de yeni bir telefona geçtiniz fakat yedekleme konusunda sorun yaşıyorsanız bu makalemiz sizler için faydalı olacak.

Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

Telefonlarda rehber yedeklemek için bir çok uygulama mevcut. Bu makalemizde Google Play Store üzerinde 1 Milyondan fazla indirmesi olan My Contacts Backup’ta rehber yedeğini almayı ve rehberi geri yüklemeyi anlatacağım.

Öncelikle uygulamayı indirdikten sonra çalıştıralım.

Daha sonra uygulamamızın içerisine girdiğimizde “Back up” yazısı gelecek, ona dokunalım.

Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

Backup” yazısına dokunduktan sonra bütün rehberinizin taraması yapılacak ve bittiğinde karşımıza “Send” yazısı gelecek. Şimdi “Send”e dokunalım.

Send” yazısına dokunduktan sonra karşınıza Back Up dosyasını nasıl yollamak istediğinizi soruyor. Burdan isterseniz Gmail ile, isterseniz Bluetooth ile, isterseniz de Whatsapp uygulamasıyla gönderebilirsiniz. Bir çok uygulamayı kullanabilirsiniz göndermek için. Örnek olarak Gmail’i seçiyoruz.

Şimdi karşımıza gelen ekranda Back Up dosyasını yollayacağımız adresi girmemiz gerekiyor. Alıcıya kendi e-posta adresimizi girelim.

yedeklemeyi geri yükleme

Rehberimiz şu anda yedeklemiş olduk. Bu işlemi haftalık olarak yapabilirsiniz. Rehberinizi mail adresinize yolladığınız takdirde mail adresiniz hacklenmediği sürece rehberinizin başına bir şey gelmez.

Yedeklenen Rehberi Tekrar Yükleme

Mail’i yolladıktan sonra gelen kutumuzu kontrol edelim ve gelen e-posta’nın içerisine girelim. E-posta’nın içerisine girdiğimizde altta bir ek dosyası göreceğiz. Bu dosyaya dokunalım.

Dosyaya dokunduğunuz zaman karşınıza nasıl yüklemek istediğinizi sorar. Bu seçenekte “Rehber”i seçelim. Dokunduğunuz takdirde rehber otomatik olarak adres defterinize yüklenmiş olacaktır.

rehber yedeğini rehbere aktarma

Bu makalemizde sizler için Android  telefonlarda önemli bilgilerinizin yedeğini almanız için bazı uygulamalardan bahsettik. Aktarmış olduğumuz uygulama dışında birbirinden farklı bir çok uygulamadan destek alma imkanınız var. Sizlerde bu uygulamaları kullanarak sevdiğiniz vido, resim ve benzeri belgelerinizi kaybetmeden yeni telefonunuzun tadını çıkarın.  Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız WhatsApp’ ı Android’ den iPhone’ a Aktarma