Tabletlere data kablosu ile internet paylaşma

Bu yazımızda sizlere evlerimizde sıklıkla kullandığımız tabletlere kablolu internet paylaşımı nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Günümüzde artık Wi-Fi internet ağı neredeyse tüm elektronik cihazları akıllı yapmak için kullanılıyor. Ancak ne var ki bazı durumlarda cihazların Wi-Fi özelliği çalışmadığı durumlarla karşılaşıyoruz. Böyle bir durumda cihazın yazılım güncellemesi ya da sıfırlama gibi bir işlem de yapamıyoruz. Bunun için kablolu bir internet paylaşımı hayat kurtarıyor. Ancak kablolu internet erişimi her cihazda mümkün değil. Zira tüm internete bağlanabilen cihazlarda ethernet girişi yok. Ancak çözümü mevcuttur.

Eğer cihazınızın usb ve türevleri bir girişi varsa buradan da internet paylaşımı yapabilirsiniz. Usb data kablosu çoğu akıllı cihazın aynı zamanda sarj kablosudur. Sarj kablosu vasıtası ile internet paylaşımı yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı makalemizde detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Tabletlere Kablolu İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Tabletinizi açarak öncelikle Ayarlar menüsüne girelim. Daha sonra diğer seçeneğine dokunalım.

Ardından aşağıdaki resimdeki gibi usb internet seçeneğine dokunalım.

Tabletlere Kablolu İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır

Bilgisayarın işletim sistemini seçelim. Bu ekranda karşınıza Windows ve Windows sürümleri ile mac sürümleri karşınıza çıkacaktır. Böylece bilgisayarınızın işletim sistemini seçebilirsiniz. Daha sonra bir sonraki ekrana ulaşmak için ileri tıklayarak devam ediyoruz.

Daha sonra aşağıdaki ekrana ulaşıyoruz.

Tabletlere usb internet etkinleştirme

Bilgisayardan ağ bağlantılarına ulaşıyoruz. Daha sonra yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp paylaşım bölümünden ilgili kutucuğu işaretleyerek işlemi tamamlıyoruz.

tablete usb kablosu ile internet açma

Böylece tabletlere kablolu internet paylaşımı yapılmasının işlem adımlarını anlattık. Umarımız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca tabletinizden wifi yi kapatarak test edebilirsiniz.

1 Yorum