Ana Sayfa Haberler İşletmeler için Instagram,

İşletmeler için Instagram,

0
Bilmeniz Gereken Her Şey;
 • Instagram, işletmeniz için değerli bir pazarlama aracı olarak hizmet verebilecek popüler bir sosyal medya platformudur.
 • Önce kişisel bir hesap oluşturup dönüştürerek Instagram’da bir işletme hesabı oluşturabilirsiniz.
 • Instagram’dan en iyi şekilde yararlanmak için yüksek kaliteli fotoğraflar kullanın, yorumlara yanıt verin ve hashtag’leri akıllıca kullanın.
 • Bu makale, Instagram’ın işletmeler için nasıl kullanılacağını öğrenmek isteyen küçük işletme sahipleri ve pazarlamacılar içindir.

Instagram, bilgi toplamaktan ürün satmaya kadar, işletme sahiplerinin fotoğraf paylaşım sosyal medya platformunda başarılı olmasına yardımcı olacak araçları sunmaya devam ediyor.

Instagram’a katılmak ve başarılı olmak için çok geç değil. Doğru pazarlama stratejisiyle işletmeler, ürün ve hizmetleri tanıtabilir, markalarını güçlendirebilir ve Instagram’daki satışlarını artırabilir. İşletmenizi pazarlamak için kullanmayla ilgili bilmeniz gereken her şey burada.

 1. Akıllı telefonunuza veya tabletinize iOS, Android veya Windows için Instagram uygulamasını indirin.
 2. Kaydol’u tıklayın.
 3. E-posta adresinizi giriniz. İş e-postanızı veya işletmenizin sosyal medya hesapları için özel olarak belirlenmiş bir e-postayı kullanmak iyi bir fikirdir. Zaten orada bir işletme hesabınız varsa, Facebook ile de giriş yapabilirsiniz.
 4. Bir kullanıcı adı ve şifre seçin.
 5. Artık bir işletme profiline dönüştürülebilen “kişisel” bir Instagram hesabı oluşturdunuz. Hesabınızı dönüştürmek için aşağıdaki adımları izleyin.
 1. Profilinize gidin ve sağ üst köşedeki üç çubuğa basın.
 2. Ayarlar’a dokunun ve İşletme profiline geç’i seçin. Instagram ayrıca Instagram’daki işletme profilinizi işletmenizin Facebook sayfasına bağlamanızı önerir. Adınız, kullanıcı adınız, profil resminiz, web sitesi URL’niz ve kısa bir biyografi dahil olmak üzere işletmeniz hakkında ayrıntılar ekleyin. Takipçilerinizin sizinle bağlantı kurabilmesi için iletişim bilgilerini eklediğinizden emin olun.

Instagram’dan en iyi şekilde yararlanmak için sosyal medya platformunun bazı terminolojilerinden haberdar olmak iyi bir fikirdir.

 • Biyografi:  Bu, profilinizdeki biyografi bölümüdür. İşletmeler ayrıca bir harekete geçirme ifadesi eklemek için biyografilerini kullanabilir.
 • Doğrudan mesajlar (DM’ler):  Kullanıcılar doğrudan mesajlar yoluyla birbirleriyle özel olarak iletişim kurabilir. Bir müşterinin bir şikayeti veya sorusu varsa, görüşmeyi gizli tutmak için onlarla doğrudan mesaj yoluyla sohbet etmek en iyi yöntemdir. Doğrudan mesajlara genellikle DM denir.
 • Filtreler:  Özellikleri ve renkleri geliştirmek için fotoğraflarınıza önceden ayarlanmış filtreler uygulayabilirsiniz.
 • Takip edin:  Instagram’da bir kullanıcıyı takip ettiğinizde, içeriğini zaman çizelgenizde göreceksiniz. Instagram Hikayelerini uygulamanın üst kısmında da görüntüleyebilirsiniz.
 • Takipçiler: Takipçileriniz, resimlerinizi zaman çizelgelerinde görecek kişilerdir.
 • Hashtag (#):  Twitter’a benzer şekilde, Instagram’da bir hashtag, kelimeleri veya cümleleri dizine eklemek için kullanılır. Bir hashtag’e tıkladığınızda, aynı olan diğer yayınları göreceksiniz.
 • Öne Çıkanlar:  Profilinizde fotoğraf galerinizin üzerinde Instagram Hikayelerinizin önemli bir bölümü görünür ve siz onu kaldırana kadar orada kalır.
 • Ana Sayfa:  Zaman çizelgeniz veya özet akışınız olan ana ekranınıza gitmek için ana sayfa düğmesine dokunun. Burada takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarını göreceksiniz.
 • IG:  IG, Instagram’ın kısaltmasıdır.
 • Instagram tanıtıcısı: Kulpunuz  kullanıcı adınızdır. Instagram’da bir kullanıcıdan bahsetmek için, her zaman @ simgesiyle başlayan tanıtıcıyı kullanmanız gerekir.
 • Instagram Hikayeleri:  Hikayeler, platformdaki en popüler özelliklerden biridir. Bu resimler ve videolar 24 saat sonra kaybolur. Aşağıda Instagram Hikayeleri hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Etiket:  Instagram’da, bir fotoğrafın başlığı, Instagram Hikayeleri ve fotoğraflar da dahil olmak üzere, insanları etiketlemenin birkaç yolu vardır. Bir altyazıda veya Instagram hikayesinde birini etiketlemek için @ simgesini kullanın. Resmi göndermeden önce fotoğraflarınızdaki birini etiketleyebilirsiniz. 

Gönderiler, reklamlar ve hikayeler arasında Instagram’da potansiyel pazarlama araçları sıkıntısı yoktur. Artık profilinizi nasıl oluşturacağınızı ve ortak Instagram terminolojisini nasıl anlayacağınızı bildiğinize göre, işte Instagram’ı işinizi kurmak için nasıl kullanacağınız.

Instagram, fotoğraf paylaşan bir sosyal medya platformudur, bu nedenle görsel olarak hoş içerik paylaşmak önemlidir. Genel fotoğraflar onu kesmeyecek. Fotoğraflar çekin, düzenleyin ve Instagram’da uyumlu bir ızgara oluşturduğunuzdan emin olmak için zaman ayırın.

Yeni bir fotoğraf eklemek için ekranınızın altındaki kamera düğmesine dokunun. Yeni bir fotoğraf çekebilir veya film rulonuzdan birini seçebilirsiniz. Bir sonraki ekranda, gönderinizi kişiselleştirmek için birden fazla seçenek var. Bir filtre ekleyebilir, diğer kullanıcıları etiketleyebilir, bir başlık yazabilir ve bir konum ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadaki yorumları gelişmiş ayarlarla kapatabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Instagram Hikayeleri, kanalın en popüler özelliklerinden biridir. Bu fotoğraflar ve videolar yayınlandıktan 24 saat sonra kaybolur. Instagram, ilgi çekici ve yaratıcı hikayeler oluşturmayı kolaylaştıran birçok araç sunar.

Instagram Hikayelerinde, kayıtlı videolar, hareketsiz fotoğraflar, canlı videolar, bumeranglar (ileri geri dönen videolar), temel metinler, müzik ve odaklanmış fotoğraflar yayınlayabilirsiniz. Ayrıca konumunuz, sıcaklık, kullanıcı etiketleri ve hashtag’ler gibi çıkartmalar da ekleyebilirsiniz.

Anketler, sorular ve kayan çubuklar için etiketler, kullanıcılarınızla etkileşim kurmayı ve geri bildirim almayı kolaylaştırır. Bazı hesaplar, haftada bir Bana İstediğini Sor, sık sorulan soruları yanıtlamanın eğlenceli bir yolu olan sorular özelliğini kullanır.

Markanıza dikkat çekmenin bir başka yolu da siz onları kaldırana kadar profilinizde kalan Hikayeler Öne Çıkanlar’dır.

Instagram Hikayelerine ek olarak, kullanıcılar kaybolan canlı video çekebilir ve yayınlayabilir. Müşterilere işletmenizin ilginç yönlerinin perde arkasına canlı bir bakış sunabilir, ürünler gösterebilir veya yorumlar aracılığıyla canlı soruları yanıtlayabilirsiniz.

Bir videonun Instagram yayınınızda kalmasını istiyorsanız, çektiğiniz bir videoyu yükleyebilir veya yayınlamak için doğrudan uygulama üzerinden çekebilirsiniz. Bir video çekmeyi veya yüklemeyi seçerseniz, yine de filtreler ekleyebilir ve kapağı değiştirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Herhangi bir sosyal medya platformunda olduğu gibi, Instagram’da da takipçilerinizle etkileşimde bulunmak ve onlarla etkileşim kurmak önemlidir.

Nasıl yapacağınız burada,

Beğenme:  Beğenmek, diğer kullanıcılarla bağlantı kurmanın basit bir yoludur. Bir fotoğrafı beğenmek için, resme iki kez dokunun veya gönderinin altındaki kalp düğmesine dokunun.

Yorum yapma: Beğen  düğmesinin yanında bir yorum düğmesi bulunur, ona dokunmanız yeterlidir; uygulama sizi söylemek istediklerinizi girebileceğiniz bir metin kutusuyla birlikte o fotoğrafın yorumlar sayfasına götürür. Tamamlandığında Gönder’e basın.

Bahsetme:  Twitter’da olduğu gibi, Instagram yorumlarınızda diğer kullanıcıları etiketlemek veya altyazılar göndermek için @ simgesini kullanabilirsiniz.

Etiketleme:  Instagram, içerik göndermeden önce etiket eklemenizi sağlar. Bunu yapmak için, fotoğrafınızı paylaşmadan önce Kişileri Etiketle’ye dokunun ve ardından fotoğrafta etiket eklemek istediğiniz yere dokunun. Uygulama daha sonra, hesabını aramak için kişinin adını yazmanızı ister. Fotoğrafınızdaki diğer kullanıcıları etiketledikten ve resmi paylaştıktan sonra, diğer kullanıcılar etiketlenen kişileri görmek için fotoğrafa dokunabilir.

Doğrudan mesajlaşma:  Instagram Direct’e erişmek için ana sayfaya gidin ve sağ üst köşedeki düğmeye dokunun. Burada, diğer kullanıcılara özel anlık mesajlar, fotoğraflar ve videolar gönderebilirsiniz. Yeni bir DM göndermek için sağ üst köşedeki + düğmesine dokunun ve Fotoğraf veya Video Gönder veya Mesaj Gönder’i seçin.

Mesajı gönderdikten sonra, siz ve alıcılar karşılıklı mesaj gönderebilirsiniz. Sizi henüz takip etmeyen kullanıcılara, DM’nizi görüntülemeden önce onlara fotoğraf ve video göndermenize izin verip vermeyecekleri sorulacak.

Hashtag’ler, kullanıcıların Instagram’da içerik bulmasına yardımcı olmanın harika bir yoludur. Hashtag’ler harfleri ve sayıları içerebilir ancak sayısal olmayan karakterler içeremezler. Örneğin, #DaveAndBusters bir hashtag olarak çalışır, ancak # Dave & Busters çalışmaz.

Kullanıcılar hem hashtag’leri arayabildikleri hem de uygulamadaki gönderilerde gördükleri hashtag’leri tıklayabildikleri için, ilgili hashtag’ler fark edilmek için oldukça etkili bir araç olabilir. Ancak, markanız için doğru hashtagleri kullandığınızdan emin olun.

#Nofilter (filtrelerle yoğun bir şekilde düzenlenmemiş bir fotoğraf), #selfie (kendi resminiz) ve #tbt veya #throwbackthursday (eski fotoğraflar) gibi hashtag’ler Instagram’da popülerdir, ancak sizin için işe yaramayabilir veya markanız. Hangi hashtag’lerin kullanılacağına dair örnekler için sektörünüzdeki diğer yerleşik markalara ve hatta kişisel kullanıcılara ve blog yazarlarına bakmak iyi bir fikirdir.

Instagram, bir gönderi veya yorumda en fazla 30 hashtag’e izin verir, ancak bu çok fazla olacaktır. Kaliteli yanıtlar almak için ne kadar az hashtag kullanabilirsiniz. Çok sayıda popüler hashtag kullanmak size diğer kullanıcılardan çok sayıda beğeni kazandırabilir, ancak muhtemelen takiplerinizi o kadar artırmayacaktır ve elde ettiğiniz etkileşimler muhtemelen markanızla ilgilenen insanlardan değil, resmini gören ve beğenen biri.

Hashtag’leri anladıktan sonra, hangilerinin markanız için en uygun olduğunu bulmak için dallara ayrılabilir ve deneyler yapabilirsiniz. İşletmeniz ve hatta ev sahipliği yaptığınız bir etkinlik için özel bir hashtag oluşturmak da akıllıca. Bu şekilde müşteriler, bizzat olmasalar bile bir olayı takip edebilirler.

Diğer sosyal kanallarda olduğu gibi, işletmelerin Instagram’da reklam verme seçeneği vardır. Reklam için üç format vardır:

 • Fotoğraf reklamlar: Bunlar normal fotoğraf gönderileri gibi görünür, ancak fotoğrafın üzerinde Sponsorlu bir etiket bulunur. Ayrıca fotoğrafın altında sağ alt köşede Daha Fazla Bilgi düğmesi var.
 • Video reklamlar:  Fotoğraf reklamlar gibi, bunlar da normal video gönderilerine benziyor, ancak üstte Sponsorlu etiketi var.
 • Atlı karınca reklamlar:  Bu reklamlar, fotoğraf reklamlarıyla aynı görünür, ancak kullanıcıların kaydırarak geçebileceği birden çok fotoğraf içerir.

Her üç reklam biçimi de kullanıcıların ana sayfa özet akışlarında görünür. Bu reklamlar dört hedefi destekler: video görüntülemeleri, web sitenize tıklamalar, mobil uygulama kurulumları ve kitlesel farkındalık. Instagram’da reklam verme hakkında daha fazla bilgi için burayı  tıklayın.

Bir işlemi tamamlamak için gereken tek şey adınız, e-posta adresiniz, fatura bilgileriniz ve teslimat adreslerinizdir. Instagram’ın ana şirketi olan Facebook, daha sonra bu verileri gelecekteki işlemler için kaydedecek.

Küçük işletmeler, Instagram üzerinden ürün satmak için Shoppable gönderilerinden de yararlanabilir. Bir işletme, kendi hesabına bağlı bir ürün kataloğu oluşturur. Ardından, bir gönderideki bir kişiyi nasıl etiketlediğinize benzer şekilde ürünü etiketlersiniz. Alışveriş yapılabilir bir gönderi oluşturmak için bir işletme hesabınızın olması ve Instagram’ın satıcı sözleşmesi ve ticaret politikalarına uygun fiziksel ürünler satmanız gerekir.

Instagram hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Bağlantılar, Instagram başlıklarında çalışmaz. Kullanıcıları bir web sitesine götüren çalışan bir bağlantıyı paylaşabileceğiniz tek yer profilinizdedir. Bağlantılar altyazılarda veya fotoğraf yorumlarında çalışmaz, bu nedenle insanları belirli bir web sayfasına yönlendirmeye çalışıyorsanız, biyografinizdeki varsayılan bağlantıyı o sayfaya değiştirebilir ve bağlantının profilinizde olduğunu başlıkta not edebilirsiniz.

Gönderilerinizin markanızla ilgili olduğundan emin olun. Platformda popüler oldukları için yemek, moda ve hayvanların fotoğraflarını paylaşmak cazip gelebilir. Ancak işletmenizin bunlarla hiçbir ilgisi yoksa, bu sizi bağlantısız görünmenize ve takipçilerinizin kafasını karıştırmanıza neden olabilir.

Eşantiyonlar ve promosyonlar yapın. Eşantiyonunuzun, satışınızın veya yarışmanızın reklamını yapan bir resim yayınlayın ve kullanıcılardan bu resmi girmeleri için belirli, özel bir hashtag ile yeniden yayınlamalarını isteyin. Ardından, onu kimin yeniden yayınladığını görmek için bu hashtag’i arayabilir ve bir kazanan seçebilirsiniz. Bunun gibi promosyonlar, müşterilerinizin ve takipçilerinizin kişisel sayfalarında promosyonunuz hakkında konuşarak markanızı sizin için pazarlamasına olanak tanır ve daha fazla kişinin profilinizi ziyaret etmesini sağlar.

Diğer kullanıcıların yorumlarına yanıt verin. İnsanlar fotoğraflarınıza yorum yaptığında onlara yanıt verin. Müşteriler ve takipçilerle etkileşim kurmak, onların söylediklerine dikkat ettiğinizi ve önemsediğinizi gösterir. Önemli olduklarını düşünürlerse, sizi takip etmeye ve resimlerinizle etkileşime girmeye devam etme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Instagram gönderilerini web sitenize yerleştirin. Instagram’ın masaüstü sürümünden, şirketinizin web sitesine belirli resimler ve videolar eklemek için bir gömme kodu alabilirsiniz. Bu, ziyaretçilere Instagram’da aktif olduğunuzu gösterir ve daha fazla takipçi kazanmanıza yardımcı olabilir. Gömmek istediğiniz fotoğrafı seçin, sağ alt köşedeki üç nokta düğmesini tıklayın ve Yerleştir’i seçin. Oradan, kodu kopyalayıp web sitenizde gitmesini istediğiniz yere yapıştırın.

Gönderileri doğrudan hikayenizde paylaşın. Bu özellik sayesinde küçük işletmeler, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtırken takipçileriyle etkileşim kurabilir. Bir müşteri ürününüzün bir fotoğrafını yayınlarsa, ürünü ve müşterinizi vurgulamak için gönderiyi doğrudan hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Hikayelerinizde anketleri ve diğer özellikleri kullanın. Instagram, çevrimiçi sohbetler ve ilişkiler kurmak için kullanabileceğiniz birçok etkileşimli özellik sunar. Örneğin, Instagram Hikayelerinde etkileşimli soru etiketini kullanabilirsiniz. Bu özellik, takipçilerin cevaplamanız için soru göndermesine izin verir. Bu, takipçilerinizle etkileşim kurmanın eğlenceli ve basit bir yoludur.

IGTV kullanın. IGTV, uzun biçimli, dikey videoları gösteren bir özelliktir. IGTV, bağımsız bir uygulamada ve Instagram’ın uygulamasında mevcuttur ve her video bir saate kadar sürebilir. Yaratıcı olursanız, işletmenizi çeşitli şekillerde pazarlamak için IGTV’yi kullanabilirsiniz; bunlara SSS oturumları ve nasıl yapılır sohbetleri de dahildir.

Makaraları kullanın. Makaralar, ses, efektler ve yaratıcı araçlarla düzenleyebileceğiniz kısa biçimli (15 saniyeden uzun olmayan) videolardır. Yeni ürünleri öne çıkarmak, çalışanlarınızı veya son işlerinizi vurgulamak ya da müşterilerle doğrudan etkileşim kurmak için Makaraları kullanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al mobil ödeme - takipçi satın al

bahis siteleri - deneme bonusu - casino siteleri

bahis siteleri - kaçak bahis - canlı bahis

perabet - vevobahis - baymavi - deneme bonusu

cratosslot - cratosslot giriş - cratosslot