Ana Sayfa Bilgisayar DualShock Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

DualShock Bilgisayarda Nasıl Kullanılır

0

Windows bildiğiniz üzere Playstation kolunu algılamıyor. Neyse ki bu durumda üçüncü parti yazılımlar yine yardımımıza yetişiyor ve kolayca Playstation kolunu kullanılabilir hale getirebiliyoruz.

 

İlk olarak buraya tıklayarak direkt olarak programı indirin. İsteğe bağlı manuel indirmek istiyorsanız buraya tıklayarak foruma gidebilirsiniz.

İndirdiğiniz arşiv dosyasının içindeki “ScpServer” klasörünü uygun gördüğünüz, göze batmayacak bir yere çıkartın.

Bu aşamada DualShock’u bilgisayarınıza takın (eğer ilk defa takıyorsanız sürücülerin yüklenmesi için en az 1 – 2 dakika bekleyin), klasörün içindeki bin klasörüne gidin ve ScpDriver.exe dosyasını çalıştırın. (ScpServer -> Bin -> ScpDriver.exe)

Ardından eğer Windows XP veya Vista kullanıyorsanız sol aşağıda bulunan Force Install butonunu aktifleştirin. Eğer Windows 7 ve üstü kullanıyorsanız direkt olarak Install butonuna tıklayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Eğer ekrandaki yazılar aşağıdaki resimdeki gibi görünmüyorsa veya hata mesajına dair bir şey görüyorsanız Uninstall butonuna tıklayın, Force Install’ı işaretleyin ve tekrar Install butonuna tıklayın.

Eğer işlemleri doğru yaptıysanız, DualShock’unuzu rahatlıkla kullanabiliyor olmalısınız. Eğer DualShock çalışmıyorsa çıkar-tak yapmayı denemenizi öneriyoruz. Artık arkanıza yaslanıp oyununuzun keyfini çıkarabilirsiniz!

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA