Ana Sayfa Haberler iPhone 7 Hakkında Duyulanlar

iPhone 7 Hakkında Duyulanlar

0
Paylaş

Apple  her zaman iPhone modeli tüketiciye sunacağı zaman , daha önceki cihazlarda yaptığı gibi yine iPhone 7 hakkında da şimdiden söylentiler duyulmaya başlandı.

iPhone’un iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak iki farklı isimde çıkacağı belirtiliyor.

iPhone modelinin tüketiciye tanıtımı ve satış tarihleri konusunda iki tarih belirtiliyor. Kesin bir açıklama yapılmasa da 7 Eylül ve 23 Eylül tarihleri arasında olacağı tahmin ediliyor. Tanıtımın 7 Eylül’de olacağı, satış tarihinde 23 Eylül olacağı tahminler arasında yer almakta.

Unutmadan; iPhone 7 de ek olarak daha büyük boyutlu iPhone 7 Pro adıyla üçüncü bir modelinde çıkacağı söylenmekte.
iphone7-1

4.7 inçlik iPhone 7 ve 5.5 inç boyutlarındaki  iPhone 7 Plus’ta her zaman ki gibi Apple A10 işlemcisi kullanılacaktır.  16nm FinFET üretim teknolojisi olan bu çipset’te A9’a oranla %20 ila %30 oranları arasında performansın artacağı söyleniliyor. Duyulan bilgilere göre iPhone 7 de 2 GB RAM olacak iken iPhone 7 plus ta 3 GB RAM olacağı belirtiliyor. Buna bağlı olarak çıkan ürünlerde arka kamera 12 MP olarak devam edilecek olsa bile doğal olarak farklılıklar gözükecektir.

Örnek verecek olursak önceki cihazlarda f/2.2 olan diyafram açıklığı f/1.9’a çıkabilir buna bağlı olarak kamera böylelikle gece çekimlerinde çok daha iyi performans sağlayacakken sensor büyüklüğü ise yine tahmini olarak 1/3 inç’e çıkarılıp muhteşem fotoğraflar yakalayabileceğiz.

Bataryada ise iPhone 7 Plus’ta 2.910mAh’a arttırılan bir batarya sunulması bekleniliyor.  Yani hem iPhone 7’de hem de iPhone 7 Plus’da batarya uzun olmakla beraber bataryanın ömrü de uzun olacaktır. 3. Model olan iPhone 7 Plus’ınçift kameraile gelebileceği ihtimali oldukça yüksek.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.