Ana Sayfa Haberler iPhone 7 Hakkında Duyulanlar

iPhone 7 Hakkında Duyulanlar

0
Paylaş

Apple  her zaman iPhone modeli tüketiciye sunacağı zaman , daha önceki cihazlarda yaptığı gibi yine iPhone 7 hakkında da şimdiden söylentiler duyulmaya başlandı.

iPhone’un iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak iki farklı isimde çıkacağı belirtiliyor.

iPhone modelinin tüketiciye tanıtımı ve satış tarihleri konusunda iki tarih belirtiliyor. Kesin bir açıklama yapılmasa da 7 Eylül ve 23 Eylül tarihleri arasında olacağı tahmin ediliyor. Tanıtımın 7 Eylül’de olacağı, satış tarihinde 23 Eylül olacağı tahminler arasında yer almakta.

Unutmadan; iPhone 7 de ek olarak daha büyük boyutlu iPhone 7 Pro adıyla üçüncü bir modelinde çıkacağı söylenmekte.
iphone7-1

4.7 inçlik iPhone 7 ve 5.5 inç boyutlarındaki  iPhone 7 Plus’ta her zaman ki gibi Apple A10 işlemcisi kullanılacaktır.  16nm FinFET üretim teknolojisi olan bu çipset’te A9’a oranla %20 ila %30 oranları arasında performansın artacağı söyleniliyor. Duyulan bilgilere göre iPhone 7 de 2 GB RAM olacak iken iPhone 7 plus ta 3 GB RAM olacağı belirtiliyor. Buna bağlı olarak çıkan ürünlerde arka kamera 12 MP olarak devam edilecek olsa bile doğal olarak farklılıklar gözükecektir.

Örnek verecek olursak önceki cihazlarda f/2.2 olan diyafram açıklığı f/1.9’a çıkabilir buna bağlı olarak kamera böylelikle gece çekimlerinde çok daha iyi performans sağlayacakken sensor büyüklüğü ise yine tahmini olarak 1/3 inç’e çıkarılıp muhteşem fotoğraflar yakalayabileceğiz.

Bataryada ise iPhone 7 Plus’ta 2.910mAh’a arttırılan bir batarya sunulması bekleniliyor.  Yani hem iPhone 7’de hem de iPhone 7 Plus’da batarya uzun olmakla beraber bataryanın ömrü de uzun olacaktır. 3. Model olan iPhone 7 Plus’ınçift kameraile gelebileceği ihtimali oldukça yüksek.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin