Ana Sayfa Haberler iOS 11 Kullanım Oranı Açıklandı!

iOS 11 Kullanım Oranı Açıklandı!

0
Paylaş
iOS 11 Kullanım Oranı Açıklandı!

Şirket tarihinin en sorunlu yazılım güncellemelerinden biri olan ‘iOS 11’ güncellemesi, yayımlandığı ilk günden itibaren ABD’li teknoloji devi Apple’ın başını bir hayli ağrıtmaya başlamıştı. 19 Eylül itibariyle kullanıma sunulan güncelleme, kullanıma başlandığı ilk andan itibaren şarj performansı konusunda iPhone kullanıcıları arasında ciddi bir homurdanmaya sebep olmuş ve artarak devam eden kullanıcı şikayetleri, Apple’ı iOS 11.0.1 iyileştirme güncellemesini hazırlamaya zorlamıştı. Ancak sorunun çözümü ile alakalı olarak tüketicilere sunulan ‘iOS 11.0.1’ güncelleştirmesi de pil problerine derman olamayınca, şirket bu sefer de çareyi ‘iOS 11.0.2’ güncelleştirmesini geliştirmekte buldu.

iOS 11 Kullanım Oranı Açıklandı!

Arka planda tüm bunlar yaşanırken, tarihinde ilk kez güncelleştirme kaynaklı sorun yaşayan Apple, şirket içerisinde bu durumu bir an önce çözüme kavuşturmak adına ciddi mesai harcıyor. ‘iOS 11’in tüm dünya genelindeki kullanım oranları sorgulandığında ortaya çıkan sonuç, ilk bir haftalık süre baz alındığında, Apple için tam bir kabustu diyebiliriz. Tüm şirket tarihi baz alındığında, yayımlandıktan itibaren kullanım oranı en düşük güncellemelerden biri olan ‘iOS 11’, ilk haftanın ardından %10’luk kullanım oranı gibi oldukça düşük bir paya sahip olmuştu. Sonrasında, Apple tarafından hazırlanan iyileştirme güncellemeleri sayesinde önce %25’lere ve ardından dün itibariyle %38.5 seviyelerine çıkan ‘iOS 11’ kullanım oranı yine de Apple’ın yüzünü güldürmüyor.

‘iOS 10’un yayılım hızı, geçtiğimiz yıl baz alındığında, ‘iOS 11’in yayımlandığı tarihten bu yana geçen aynı süre zarfında %48.9 seviyelerindeydi. Çeşitli teknoloji forumlarında  yer alan şarj sorunu ile alakalı müşteri şikayetleri ve yakın çevrelerden alınan telkinlerin, son kullanıcı üzerinde etkili olması sebebiyle ‘iOS 11’in kaydedeceği ivme, yakın zamanda yükseliş gösterecek gibi gözükmüyor. Çünkü tüm iyileştirme güncellemelerinin ardından bile bazı iPhone kullanıcıları ‘iOS 11’ kaynaklı pil sorunlarınn devam ettiğini iddia ediyor. Bu durum da, güncellemeyi iPhone’una yüklemek isteyen tüketiciler üzerinde olumsuz anlamda etkili oluyor. ‘iOS 11’in kaydedeceği ivme, biraz da Apple’ın güncelleştirme kaynaklı pil sorunlarını ortadan kaldırma hızına bağlı olacak gibi gözüküyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.