Dünya genelinde facebook sosyal medya platformu geçtiğimiz aylarda instağram DM ile Messenger hesaplarını birleştirmeye yönelik adımların olduğunu duyurmuştu. Aslında şirketin bu konudaki planı ilk olarak geçen yılın başında ortaya çıkmıştı ve uygulanacak bu sürecin biraz zaman alacağı bildirilmişti.

2 1

Sosyal medya ağı facebook Messenger ile İnstağram DM’i resmi olarak birleştirdiğini açıkladı. Şirket söz konusu çalışmada Facebook, Instagram ve WhatsApp için planlanan tek bir mesajlaşma hizmeti olacağını belirtti.

Instagram, geçtiğimiz aylar da  yayımladığı güncelleme ile yeni özelliği dünyaya duyurmaya başlamıştı. Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, yayımladığı mesajda Messenger ve DM’in simgelerini paylaşmış ve  “Instagram’da mesajlaşmanın yeni bir yolu olduğunu belirterek bildirmişti.

Tüm sosyal medya severlerin beklediği o an geldi ve Facebook İnstagram ve Messenger uygulamalarının birleştiğini açıkladı.

r

Bu açıklama ile birlikte kullanıcıların aklında olan soru Facebook Messenger ile Instağram DM ‘in birleşmesi sonucunda ne gibi  yeniliklerin olacağıydı.

Facebook gelen bu yenilik hakkında Messenger ve ya instagram hangi uygulama kullanılırsa kullanılsın en iyi mesajlaşma deneyimine sahip olacağını belirtti.

Tüm bunlara ek olarak  Instagram mesajlarının yine Instagram’da kalacağını belirtirken, en önemli değişikliğin tek bir uygulama ile kullanıcıların her iki platformdan da arkadaşlarına ulaşabileceğini ve mesajlaşmanın tadını çıkarabileceğini duyurdu.

3

Instagram DM ve Facebook Messenger ‘ın birleşmesiyle;

Kaybolma modu:  Sohbeti kapattıktan  veya Mesajların görüldükten sonra kaybolacağı bir moda erişim sağlayabilecektir

Selfie etiketleri: Sohbet için çektiğimiz selfieleri bumerang çıkartması olarak kullanabiliriz.

Birlikte izle: Bir video görüşmesi sırasında arkadaşlarımızla ve ailemizle IGTV, diziler, filmler ve pek çok farklı videoyu izleyebileceğiz.

Uygulamalar arasında iletişim: Mesaj göndermek ve video görüşmelerine katılmak için tek bir uygulamadan her iki uygulamaya de sorunsuz bağlantı kurabileceğiz.

Sohbet renkleri: Sohbetleri renk seçenekleriyle kişiselleştirebiliriz.

Özel emoji tepkileri: Gelen mesaja hızlı bir şekilde tepki vermek için emojiler için bir kısayol oluşturma olanağı sağlıyor.

Yanıtlar: Sohbetinizdeki belirli mesajlara doğrudan yanıt verebilir ve konuşmayı daha akıcı hale getirebiliriz.

Animasyonlu mesaj efektleri: Animasyonlu efektler kullanarak mesajlarımızı daha görsel ve ilgi çekici bir hale getirebiliriz.

Yönlendirme: Sevdiğiniz içerikleri grup da dahil 5 hesaba gönderme avantajı.

Mesaj kontrolleri:      Kendimize  kimin doğrudan mesaj gönderebileceğine veya gönderemeyeceğine karar verebiliriz.

Gelişmiş raporlama ve engelleme güncellemeleri: Instagram’daki tek mesajlara ek olarak tüm sohbeti de bildirebiliriz.

Facebook’un geliştirdiği bu yeni özellik her ne kadar uygulamalar arası kolaylık olsa da diğer yandan oldukça ilgi çekici ve eğlenceli görünüyor.