Ana Sayfa Bilgisayar Steam’de Oynadığınız Oyunları Nasıl Gizlersiniz?

Steam’de Oynadığınız Oyunları Nasıl Gizlersiniz?

0

Steam, oyun etkinliğinizi varsayılan olarak paylaşır. Hello Kitty: Island Adventure veya Bad Rats oynuyorsanız, oyununuzu gizli tutmak isteyebilirsiniz. Steam etkinliğinizi arkadaşlarınızdan nasıl gizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Oynanan Oyunları Steam Profilinizden Gizleyin

Steam profil sayfanız normalde oynadığınız tüm oyunları listeler ve son iki haftada oynadığınız şeye odaklanarak hepsinde kaç saat harcadığınızı gösterir.

Steam profilleri varsayılan olarak herkese açıktı, ancak Valve bunları varsayılan olarak özel yaptı. Yine de, Steam profilinizden IsThereAnyDeal gibi bilgileri okuyan üçüncü taraf bir hizmetle çalışmayı herkese açık hale getirmiş olabilirsiniz.

Steam’deki profilinize erişmek için imleci üst çubuktaki kullanıcı adınızın üzerine getirin ve “Profil” i tıklayın.

Profilinizi düzenlemek için sayfanın sağ tarafındaki “Profili Düzenle” düğmesini tıklayın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Steam’in profil gizliliği seçeneklerini bulmak için sayfanızın sağ tarafındaki “Gizlilik Ayarlarım” ı tıklayın.

Kişilerin neler görebileceğini kontrol etmek için buradaki gizlilik ayarlarını düzenleyin. Oynanışı gizlemek için iki seçeneğiniz vardır.

Oyun bilgilerini gizlemek için “Oyun ayrıntıları” nı “Özel” olarak ayarlayın. Arkadaşlarınız bile oynadığınız oyunları, sahip olduğunuz oyunları veya istediğiniz oyunları göremez. Bu sayfada seçtiğiniz seçeneklere bağlı olarak arkadaş listenizi, envanterinizi, yorumlarınızı ve diğer bilgilerinizi yine de görebilirler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ayrıca “Profilim” seçeneğini Özel olarak ayarlayarak her şeyi gizleyebilirsiniz. Bunu yaparsanız, hiç kimse profil sayfanızı göremez. “Yalnızca Arkadaşlar” ı da seçebilirsiniz; profilinizi yalnızca Steam arkadaşlarınız görebilir.

Steam Etkinliğinden Oyun Etkinliğini Gizleyin

Bunu yapmak için, “Arkadaşlar ve Sohbet” seçeneğini tıklayın, kullanıcı adınızı tıklayın ve “Çevrimdışı” veya “Görünmez” i seçin. Arkadaşlarınız şu anda ne oynadığınızı göremez, ancak bu bilgiler profil sayfanızda görünmeye devam ediyor.

“Oyun ayrıntılarını” Özel olarak ayarlamanın, Steam sohbetinde çevrimiçi olsanız bile arkadaşlarınızın oynadığınız oyunları görmesini engelleyeceğini unutmayın.

Steam Kütüphanenizden Oyunları Gizleme veya Kaldırma

Bir oyunu PC’nizdeki Steam kütüphanesinden gizlemek isterseniz, oyunu “Gizli” olarak ayarlayabilir veya Steam kütüphanenizden kaldırabilirsiniz.

Profilinizdeki oyun ayrıntılarına erişimi olan kişiler, bu oyunda elde ettiğiniz başarıları ve oyun sürelerini görmeye devam edebilir. Ancak, PC’nize erişimi olan hiç kimse oyunu normal Steam kütüphanenizde görmez.

Steam artık yalnızca yetişkinlere özel oyunlar ve güvenli olmayan diğer materyaller (NSFW) sunarken, yalnızca oynadığınız oyunları gizleme özelliği daha da önemli hale geliyor. Ancak Bad Rats gibi başka oyunlar oynasanız bile, başka kimsenin bilmesini istemediğinizde kullanışlıdır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA