Bu günkü makalemizde ios 11 işletim sistemli telefonlarda istenmeyen mesajları nasıl engelleriz bu konuyu inceleyeceğiz.

Öncelik olarak ios 11 hakkında kısa bir bilgi edinelim. Günümüzde 12 Eylül tarihinde Apple düzenlediği özel etkinlikte birlikte yeni iPhone modelleri ile beraber, iOS 11 için resmi çıkış tarihini de açıklamıştı.

İos 11 ile gelen yeni ve geliştirilen  özellikleri öğrenmek istersek örneğin iMessage uygulaması geliştirilerek çıkartma ve uygullama kısa yolları ile daha kolay ve kullanışlı hale getirildi.

İos 11 ile kontrol merkezi tek bir sayfada toplanarak daha rahat ve kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

Apple haritalarda’da ios 11 ile yenilik eklendi daha detaylı adres özelliği ve kullanıcılarının trafikteyken karşılaşılabilecek sorunları kaldırmayı hedeflerken şerit takip özelliğini de beraberinde geliştirdi. Bulunduğumuz bölgede radar cezaları ve hız sınırını bizlere bildirerek bazı cezaların önüne geçmemize olanak sağladı.

İos 11 ile birlikte biz kullanıcıların sıklıkla kullandığı siri yenilendi. Güncellenen siri ile birlikte uygulamamıza yeni sesi ile birçok dile çevirme ve daha geniş kapsamlı öğrenme yetenekleri geliştirildi.

Siri ile İngilizce, Çince,, FransızcaAlmanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerine çevrilebilirken ilerleyen zamanlarda daha fazla dil çevrimini hedefliyor. Siri apple news!de gezinirken önemli haberleri de bizlere önerebiliyor. Bunlar ios 11 ile  yenilenen birkaç özellik bunların dışında oldukça fazla yenilik geldi. Bizler sadece birkaç tanesini inceledik.

Şimdi hep birlikte ios 11 sms engelleme nasıl yapılır bunu inceleyelim

Günümüzde en çok yaşadığımız sorunlardan bir tanesi de firmalar üzerinden düzenli olarak gelen bildirim mesajları oldukça can sıkıcı bir duruma geliyor. Günlük hayatımızda alışveriş yaptığımız mağazalar dahil olmak üzere sürekli gelen bildirimlerden bıkmış olabiliriz.

İstenmeyan bu mesajları engellemek için ise yapmamız gereken işlem çok basit.ios 11 spam mesajlara karşı tek başına yeterli değil bunun için  geliştirilen bir çok uygulama mevcut. Bu uygulamalarım çoğu yabancı dil ve ücretli olduğu için pekte tercih edilmemekte.Bizler herhangi bir uygulama kullanmadan cihaz üzerinden nasıl engelleriz bakalım.

Öncelik olarak telefonumuzun ayarlar kısmına giriş yapalım.

r1 2

Karşımıza gelen uygulamalardan mesajlar bölümüne giriş yapalım.

r2 2

Mesajlar menüsüne giriş yaptıktan sonra bilinmeyenleri filtrele seçeneğini açık konuma getirelim.Bu işlemde rehmerimizde kayıtlı olmayan kişilerden gelen mesajlar için ikinci bir gelen kutusu oluşturuyor ve gelen mesajların bu kutuya düşmesini sağlıyor.

İOS 11 İle istenmeyen mesajları bu şekilde engelleyebilir ve kullanımına devam edebiliriz.