Belgeler ve medya dosyaları kişilere genellikle bir e-postaya eklenerek gönderilebilirken, çoğu e-posta hizmetinin getirdiği (ek) dosya boyutu sınırı genellikle yaklaşık 25MB‘dır ve bu sınırlama, e-posta yoluyla büyük dosyaların gönderilmesini zorlaştırabilir ve imkânsız hale getirebilir. Neyse ki, bu soruna çeşitli çözümler var. Büyük dosyaları nasıl göndereceğinizi bu makalemizde açıklayacağız.

Büyük Dosyalar için En İyi Ücretsiz E-posta Alternatifi: JumboMail

internet zerinden B y k Dosyalar G ndermenin En yi Yollar 1

JumboMail, başka bir e-posta adresine kaydolmak zorunda kalmadan e-posta eki yoluyla büyük dosyaların nasıl gönderileceğini merak edenler için harika bir araçtır. Herkes, mevcut e-postalarını kullanarak ana JumboMail web sitesinden bir e-posta gönderebilir ve bunun için bir hesap kaydına bile gerek yoktur. E-posta ekleri, çoğu insan için yeterli olması gereken 2GB ile sınırlıdır; ancak bu sınırı 20GB‘a çıkarmak için aylık 88₺ ile üyeliğe de kaydolabilirsiniz.

WeTransfer ve SecurelySend, JumboMail ile aynı şekilde çalışan benzer hizmetlerdir ve ayrıca ücretsiz kullanıcılar için 2GB yükleme sunar.

En Büyük Alternatif Bulut Depolama Hizmeti: Degoo

internet zerinden B y k Dosyalar G ndermenin En yi Yollar 2

Çoğu kişi OneDrive, Google Drive ve Dropbox‘ı duymuş ve hatta kullanmış olsa da, genellikle daha iyi bir dizi alternatif bulut depolama platformu da vardır. Degoo, bakmaya değer en iyi alternatiflerden biridir. OneDrive ve Google Drive‘ın sırasıyla Windows ve Android ile aynı düzeyde işletim sistemi entegrasyonu sunmasa da, önemli ölçüde daha fazla depolama ve yükleme seçeneği sağlar.

Degoo, bireysel dosya boyutunda sınırlama olmaksızın etkileyici bir 100GB ücretsiz depolama alanı sunar ve tüm dosya yüklemelerini ve indirmelerini uçtan uca şifreleme ile korur.

Denemeye Değer En Eski Alternatif Bulut Hizmeti: MediaFire

internet zerinden B y k Dosyalar G ndermenin En yi Yollar 3

MediaFire, teknoloji devlerinin bulut depolama çözümlerine başka bir kaliteli alternatiftir ve aynı zamanda en eskilerinden biridir ve 2006 yılında kurulmuştur. Degoo gibi MediaFire da, cihazlarla herhangi bir yerel entegrasyon sunmaz, ancak Android için resmi uygulamaları vardır.

Ücretsiz MediaFire hesapları 10GB‘tan başlar, ancak arkadaşlarınıza kaydolmalarını tavsiye ederseniz bu oran artırılabilir. Bireysel dosya boyutları 4GB ile sınırlıdır.

En Popüler Bulut Hizmetleri: OneDrive, Google Drive ve Dropbox

Büyük video dosyalarının bir bulut hizmeti aracılığıyla nasıl paylaşılacağı süreci, hangi platformu kullanmaya karar verdiğinizden bağımsız olarak neredeyse aynıdır. Esasen tek yapmanız gereken, dosyalarınızı bulut hesabınızdaki bir klasöre yüklemek ve ardından bu dosya veya klasöre olan bağlantıyı bir e-posta veya doğrudan mesajla ilgili kişinizle paylaşmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bulut hizmeti var, ancak çoğu Windows ve Office 365 entegrasyonu için OneDrive‘ı; Android ve Google desteği için Google Drive‘ı ve işletim sistemleri ve kullanım kolaylığı için geliştirilmiş yaklaşımı için Dropbox‘ı tercih ediyor.

Birçok kişi, ücretsiz depolama planlarından yararlanmak veya birini iş için, birini kişisel kullanım için ve diğerini arkadaşları ve ailesi için kullanmak için iki veya daha fazla bulut depolama hesabı kullanır. Dropbox, ücretsiz olarak 2GB depolama alanı sunar; OneDrive, 5GB sunar ve Google Drive, kullanıcılara ücretsiz 15GB sunar.

Son Güncelleme 29 Ağustos 2020 Yazar Mustafa Akdemir