Android ve iOS’ta Netflix Oyunları Nasıl Oynanır;

İşini oyun alanına genişletme umuduyla Netflix, kısa süre önce Android ve iOS kullanıcıları için bir oyun koleksiyonu çıkardı. Yeni teklif, göze çarpan işe alımlar satın almalar ve belirli ülkelerdeki bir deneme çalışmasının ardından geliyor.

Bazıları akış şirketinin IP’lerine dayanan oyunlar, mevcut abonelik hizmetiyle birlikte gelir. Akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Netflix uygulaması üzerinden bu oyunlara kolayca erişebilirsiniz.

Bu oyunlar yalnızca tüm Netflix kullanıcıları için ücretsiz olmakla kalmaz, aynı zamanda oyun içi reklamları veya uygulama içi satın almaları da yoktur. Ayrıca, hepsi oynamak için aktif bir internet bağlantısı gerektirmez.

Şu an itibariyle platformda bulunan oyunlar Stranger Things 3: The Game, Stranger Things: 1984, Card Blast, Shooting Hoops ve Teeter Up. Aktif bir Netflix üyeliğiniz varsa oyunu hemen deneyebilirsiniz. Android/iOS akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Netflix oyunlarını nasıl oynayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Android ve iOS’ta Netflix Oyunlarını Oynamak İçin Adımlar

  1. Netflix’i açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Akıllı telefon kullanıyorsanız Netflix uygulamasında özel oyun satırına/sekmesine gidin. Bir tablet kullanıyorsanız, aynısına Kategoriler açılır menüsünden de erişebilirsiniz.

Android ve iOS'ta Netflix Oyunları Nasıl Oynanır?

  1. Özel satırdan/sekmeden tercih ettiğiniz oyunu seçin ve “Oyun Al”a dokunun.

Android ve iOS'ta Netflix Oyunları Nasıl Oynanır?

  1. Netflix’in oyunu Play Store/App Store’dan indirmesine izin verin.
  2.  Oyun yüklendikten sonra Netflix profilinizi seçin (bu bir çocuk profili olmamalıdır) ve istendiğinde PIN’inizi (varsa) girin.

Android ve iOS'ta Netflix Oyunları Nasıl Oynanır?

 Yine de, bu oyunlar diğer platformlardan kaldırıldıktan sonra yalnızca Netflix’te mevcuttur.

Ayrıca oyun, hesabınızda seçilen varsayılan dili otomatik olarak kullanacaktır. Belirli bir dil uyumlu olmadığında oyunlar İngilizce’ye geçer.
Akış devi, ileriye dönük olarak, her tür oyuncu için çok çeşitli oyunlar sunmayı planlıyor.