Son yıllarda kısa video formatlı uygulamalar dünyanın dört bir yanında ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle pandemi döneminin etkisiyle insanlar evde vakit geçirmek için internet alemine atılmış durumda. Bununla beraber TikTok ve Instagram Reels gibi kısa video uygulamaları oldukça ilgi görmeye başladı. Instagram, TikTok ile arasında geçen kıyasıya rekabeti artırmak için sürekli yenilikler getirmeye devam ediyor. Özellikle Reels özelliği için içerik üretici ve izleyicilerini artırmaya yönelik çalışmalara devam ediyor. Belirli izlenmelere verdiği ücret teklifleriyle son zamanlarda gündeme gelmişti. Şimdi ise Reels Yaz Bonusu ödemeleri geliyor.

reels yaz bonusu nedir 61ade7739933c

Instagram‘ın geçtiğimiz aylarda çok takipçili içerik üreticilerine belirli bir izlenme karşılığında ücret teklif ettiğini biliyoruz. Şimdi ise, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Reels Yaz Bonusu, aşamalı olarak gelecek ve henüz yalnızca ABD sınırlarında kullanılabiliyor. 2 ay önce başlatılan program, Reels videolarını Facebook’ta paylaşmanıza da olanak sağlıyor. Fakat önceden uygulama, programa katılmanız için davet göndermiyordu. Jeff Higgins‘in Twitter hesabında paylaştığı gönderide, Instagram’dan Reels Play Bonus programına katılması üzerine davet aldığı ve programın 10 Aralık‘tan sonra başlayacağını duyurdu. Reels videolarından para kazanmak için 30 gün fırsat tanınıyor. Şirketin amacı, bu kısa videoların nasıl daha çok izlenebileceği ve hangi konseptlerin daha çok ilgi gördüğü hakkında bir istatistik çıkarmak için katılımcılardan yardım almak. Facebook, içerik üreticilerine toplam 1 milyar dolar yatırım yapacağını söyleniyor.

Instagram Reels 1

Reels Yaz Bonusu programına katılmak için gelen daveti kabul ettiğinizde Instagram İçerik Üreticisi Teşvik Koşulları ve Instagram Bonuslar hakkında geçerli olan program kurallarına uymayı da kabul etmiş oluyorsunuz. Ayrıca kendiniz kayıt olup şartlara uygun olup olmadığınızı görebiliyorsunuz. Programa katıldıktan sonraki 30 gün içerisinde istediğiniz kadar Reels videonuzu programa katılmak için seçebilirsiniz.

reels yaz bonusu ile artik instagram uzerinden para kazanabilirsiniz 61ade752ed49e

 

Bu videoları Reels Yaz Bonusu programına eklemek için ise, videoyu paylaşmadan önce Bonuslar sayfasından Yaz Bonusu seçeneğini seçmeniz gerek. Eğer unutursanız 24 saat içerisinde geri dönüp değiştirebilirsiniz. Bu kural, ödemeler ayın son günü yapıldığından o gün geçerli olmuyor.