SteelSeries Arctis 7P, şık tasarımıyla ön plana çıkan bir oyuncu kulaklığı. Genel anlamda göze hoş olarak görünen bir tasarıma sahipliği olan bu kulaklık, inceleme Sony’nin PlayStation 5 konsolu için üretilmiştir. Tasarım açısından PlayStation 5’in çizgilerini yansıtan Arctis 7P, aynı zamanda son derece sağlam malzeme kalitesininde olduğunu söyleyebiliriz.

a7p white buyimg 02.png 1850x800 q100 crop scale optimize subsampling 2

Sağlam yapısıyla dikkat çeken Arctis 7P, aynı zamanda kullanıcılara oldukça konforlu bir deneyimde sunabiliyor. Konfor açısından baktığımızda yeni nesil kulaklığın kulak yastıklarının oldukça kaliteli bir deneyim sunduğunu görebiliyoruz. Bu kısımdaysa bizleri silikon yastıklar karşılıyor. Kumaş ile kaplanan bu yastıklar sayesinde uzun kullanım sırasında oluşabilecek terleme gibi olumsuz etkenleri de ortadan kaldıran SteelSeries, oldukça kaliteli bir oyuncu kulaklığıyla karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra söz konusu kulaklık Ski-Goggle tip kayış türünü de bünyesinde barındırıyor. Bu sayede kulaklığın boyutu hem kolay bir şekilde ayarlanıyor hem de birçok farklı yapıya da kolayca uyum sağlayabiliyor. Aynı durumun mikrofon için de geçerli olduğunu belirtelim. Yeni nesil kulaklığın mikrofonu siz ona ihtiyaç duymazken kulaklığın içerisinde yer almakta. Mikrofonla konuşma ihtiyacınız olduğu durumlardaysa, söz konusu mikrofonu hızlıca yerinden çıkarabilir, kendinize göre ayarlayabilir ve konuşmaya başlayabilirsiniz.  Ayrıca bu mikrofonun Discord Sertifikalı ClearCast çift yönlü bir mikrofon olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Gürültü önleme özelliğine de sahip olan bu kulaklığın sesinizi net ve doğal bir şekilde karşıya aktarabildiğini de söyleyebiliriz.

IMG 2553 720x540 1

Daha öncede belirttiğimiz gibi Arctis 7P, PS5 odaklı bir ürün. Tabi bu kulaklığın sadece PS5 üzerinde kullanılacağı anlamına gelmiyor. Yeni nesil kulaklık 2.4 Ghz üzerinden kablosuz bir şekilde PC, PS4, Nintendo Switch ve Android cihazlarında da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bunun dışında SteelSeries Arctis 7P’yi yine aynı cihazlarda kablolu olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kulaklık ile ilgili tüm ayarları da SteelSeries Engine 3 yazılımı üzerinden düzenleyebilirsiniz Tüm bu özelliklere ev sahipliği yapan kulaklık şahane pil ömrüyle de adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu kısımdaysa PS5 için özel olarak geliştirilen kulaklık 24 saat kesintisiz kablosuz kullanım ile sınıfının en iyi pil ömrünü sunan kulaklıkları arasında yer alıyor. Böylece tek bir şarjla gece gündüz oyun oynayabiliyorsunuz.

arctic 7p 880x571 1

Şık tasarımı ve 3D Tempest Audio gibi gelişmiş özellikleriyle ön plana çıkan SteelSeries Arctis 7P fiyatı ise 1.999 TL olarak satışa sunuluyor.