Bu yazımızda iPhone‘da Facebook uygulamasının önbelleği nasıl temizlenir konusu ve yapılması gereken işlemler ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

iPhone‘unuzdaki Facebook uygulamasının önbelleğini en son ne zaman temizlediniz? Cevabınız sanırım “hiçbir zaman” ve o yüzden bu makaleyi okuyorsunuz!

Doğru yerdesiniz, çünkü Facebook uygulamasının önbelleği (tıkladığınız bağlantılardan, beğendiğiniz sayfalara kadar, tüm uygulama içi etkinliklerinizin depolandığı gizli alan), iPhone‘unuzu düşündüğünüzden daha fazla yavaşlatır.

Neyse ki, iPhone‘da Facebook uygulamasının önbelleğini temizlemek hızlı ve kolaydır. İşte, iPhone’da Facebook uygulamasının önbelleğini temizlemek için yapmanız gerekenler!

iPhone’da, Facebook Uygulamasının Önbelleğini Temizleme

İlk olarak, Facebook‘un tarayıcı önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu işlem, yalnızca Facebook‘un uygulama içi web tarayıcısını kullanarak ziyaret ettiğiniz web sitelerinden depoladığı verileri temizleyecektir.

11858 teknik destek
  • Facebook uygulamasını başlatın ve sağ-alt köşedeki ≡ (üç yatay çizgi) simgesine dokunun.
  • Açılan sayfada, alttaki Ayarlar ve Gizlilik (Settings & Privacy) menüsüne dokunun.
  • Açılan menü listesinde Ayarlar (Settings) menüsüne dokunun.
  • Gelen ekranı aşağı kaydırın ve Tarayıcı (Browser) seçeneğini bulun ve ona dokunun.

iPhoneda Facebook Uygulamasinin Onbellegi Nasil Temizlenir 1

  • Gelen ekranda Tarama Verilerini Temizle (Clear Browsing Data) menüsüne dokunun.

Hepsi bu kadar! Kaydetmeniz veya onaylamanız gereken başka herhangi bir işleme gerek kalmadan, uygulama içi tarayıcı önbelleğini temizlediniz.

Ancak bu işlem, verilerin geri kalanını Facebook uygulamanızın önbelleğinde bırakır. Bu verilerin geri kalanından da kurtulmak için, Facebook uygulamasını kaldırmanız veya silmeniz ve App Store‘dan yeniden yüklemeniz gerekir.

iPhoneda Facebook Uygulamasinin Onbellegi Nasil Temizlenir 2

Yine bu işlem, hesap verilerinize, fotoğraflarınıza veya gönderilerinize zarar vermez. Sadece Facebook uygulamasının önbelleğini temizleyecek ve uygulamayı yükledikten sonra tekrar giriş yapmanızı gerekecek.

Bu yazımızda iPhone‘da Facebook uygulamasının önbelleği nasıl temizlenir konusu; ve yapılması gereken işlemler ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Konu hakkındaki sorularınızı ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi; hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı ileterek; sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşması için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz; ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.