Instagram reels video ekleme ve düzenleme adımları adı haberle yine bir soruna yanıt vereceğiz.

Son dönemlerin popüler sosyal medya platformu yine çeşitli sorular ile karşımıza çıktı. Uygulama kullanıcıları Instagram’ın gelen güncellemeleri ile beraber birbirinden farklı özelliklerini kullanmaya devam ediyor. Uygulama bir çok açıdan kullanıcılarını memnun ediyor fakat yeni gelen özellikleri ilk başlarda kullanmak biraz zor.

Yapılan incelemelere göre son zamanlarda kullanıcılar uygulamada en çok Reels özelliğini kullandıkları saptandı. Kullanan bir çok kişi var fakat bu özelliği kullanamayıp araştıran bir çok kişide belirlendi.

Geçtiğimiz makalelerimizde reels videosu oluşturma adımlarını incelemiştik. Bu makalemizde ise reels video ekleme ve düzenleme adımlarını konu aldık.

Bazı kullanıcılar videoyu oluşturduktan sonra bu videoyu saklamak için neler yapabiliriz diye düşünmekte. Sizlerde eğer sizin için manevi değeri yüksek video ve gönderileriniz varsa ancak bunları kaybetmek istemiyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

Bu makalemiz de sizler için birden fazla sorumuzun yanıtını alacağız. Bunlar Instagram reels videosunun taslağını kaydetme, Kaydedilen taslağı düzenleme gibi konular olacaktır.

İnstagram Reels Video Ekleme ve Düzenleme

Uygulama üzerinde bir reels videosu oluşturduktan sonra bunu paylaşmadan taslak olarak kaydetme imkanınız var. Bu işlemi film rulonuza yada Tnstagram hesabınıza kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz bu taslak siz silene yada paylaşana kadar kayıtlı kalır. Bazı söylemlere göre taslakların bir sayı sınırı var dendi ancak bunun aslı yoktur. Yani taslak olarak kaydetmeniz için bir sayı sınırlamanız olmayacak. İstediğiniz kadar taslağı kaydede biliriniz.

Reels videonuzu indirip kaydeder, fakat kütüphaneden eklediğiniz müziklerin kaydedilmeyeceğini belirtelim.

İnstagram Reels Video Ekleme Sonrasında Düzenleme

Reels videosunu taslak olarak kaydetme

1)Kaydetme aşamasında olduğunuz videonuzun ileri butonuna dokunun.

2)Açılan sayfanın alt kısmında yer alan taslağı kaydet butonuna dokunun. İşlem bu kadar.

Taslak reels videosunu düzenleme

1)Profilinize gidin.

2)Sayfanın üst kısmında yer alan Reels simgesine dokunun.

3)Taslaklara dokunun ve ardından düzenlemek istediğiniz reels videosunu seçin.

Film rulosuna kaydetme adımları

1)Kaydetme aşamasında olduğunuz videonuzun ileri butonuna dokunun.

2)Sol üst kısımda yer alan indirme simgesine tıklayın ve işlem tamamlanmış olacaktır.

Instagram reels video ekleme işlemleri30 oldukça basit. Bir çok kullanıcı zor ve karışık olarak düşünür fakat işlem adımlarını sık kullanıcılar için en sade hali ile ele aldık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız Instagram Reels Videolarının Uzunluğunu Ayarlama sayfamızda yer almaktadır.