Instagram Reels Videolarının Uzunluğunu Ayarlama

Bu yazımızda Instagram Reels videolarının uzunluğunu ayarlama konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram Reels videoları artık bir dakika uzunluğunda olabilir; ki bu uzunluk, önceki sınırın iki katı.

Fakat varsayılan video uzunluğu yalnızca 15 saniyedir.

Bir dakika uzunluğundan Instagram Reels videosu yapma seçeneği görünmüyorsa; Instagram uygulamasını güncellemeyi veya yeniden yüklemeyi deneyin.

Instagram Reels videosu oluşturmada yeniyseniz veya Instagram Reels özelliği ilk piyasaya sürüldüğünden hiç Reels videosu yapmadıysanız; bu videoların süresini maksimum 15 saniyeye tutmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak artık durum böyle değil; Instagram Reels videolarının süresini artık 60 saniyeye kadar çıkarabilirsiniz.

Ancak, Instagram Reels videoları için varsayılan süre 60 saniye olmadığı için; bu seçeneğe erişmeniz ve aktif etmeniz gerekecek.

Instagram’da kısa Reels videoları oluşturmak ve paylaşmak için yapmanız gerekenleri, yazımızın devamında bulabilirsiniz!

60 Saniyelik Instagram Reels Videosu Nasıl Yapabilirsiniz?

Instagram’da artık 60 saniyeye kadar uzunlukta Reels videosu oluşturabilirsiniz. Fakat varsayılan süre 15 saniye ile sınırlıdır. Yeni süre sınırı olan 60 saniyeye erişmek için aşağıda adımları izleyin!

  • Instagram uygulamasını açın ve Reels bölümüne gitmek için profil fotoğrafınıza dokunun.
  • Uygulama ekranının alt kısmında yer alan Reels menüsüne dokunun.
  • Gelen ekranın sol tarafında yer alan ve içinde 15 yazan daireye dokunun.
  • Ekrana birden fazla seçenek gelecek. Instagram Reels videolarınızın maksimum süresi (uzunluğu) için, bu farklı seçenekler istediğinizi seçebilirsiniz.

Instagram Reels Videolarının Uzunluğunu Ayarlama

  • 1 dakika (60 saniye) uzunluğunda Instagram Reels videoları oluşturmak ve paylaşmak için 60 seçeneğini içeren daireyi seçin.

Instagram Reels Videolarının Uzunluğunu Ayarlama

Not: Instagram Reels videolarınız için ayrı bir .mp4 dosyası kullanıyorsanız; gönderi paylaşırken .mp4 dosyasının süresini, Instagram uygulaması ile, yine 60 saniyeye indirmeniz gerekir.

Instagram’da Neden 60 Saniyelik Reels Seçeneğini Göremiyorum?

Bir dakika (60 saniye) uzunluğunda Instagram Reels videosu oluşturma seçeneğini görememenizin birkaç nedeni olabilir. Bu sorunu gidermek için ilk olarak, Instagram uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Instagram uygulamanız güncel ise, deneyebileceğiniz diğer yöntemlerden bazıları şunlardır:

  • Instagram hesabınızdan çıkış yapın ve ardından tekrar giriş yapın.
  • Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını kaldırın ve tekrar yükleyin.
  • iOS ya da Android cihazınızdaki Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin.
  • Sorunu Instagram‘a rapor edin.
  • Instagram’ın, Android platformu için sunmuş olduğu Instagram Beta test programına kaydolun.

Bu yazımızda Instagram Reels videolarının uzunluğunu ayarlama konusu ve işlem adımları ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Konu hakkındaki sorularınızı ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.